Aston Martin DBS Superleggera Volante - najszybszy kabriolet w historii Astona Martina

Filip Trusz
Aston Martin DBS Superleggera Volante to nasz najszybszy kabriolet w historii - z dumą chwali się Aston Martin. I ma czym, bo DBS w tej wersji przyspiesza do 100 km/h w 3,6 s i osiąga aż 340 km/h prędkości maksymalnej.

Aston Martin DBS Superleggera Volante napędzany jest podwójnie doładowaną V-dwunastką o pojemności 5,2 litra, mocy 725 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik współpracuje z 8-stopniowym automatem i zapewnia imponujące osiągi:

 • przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 s,
 • przyspieszenie od 0 do 160 km/h w 6,7 s,
 • prędkość maksymalna to 340 km/h.

Aston Martin DBS Superleggera VolanteAston Martin DBS Superleggera Volante fot. Aston Martin

Miękki dach DBS-a Volante składa się w 14 sekund i można go zamówić w 8 różnych kolorach. Volante ma przeprojektowany system Aeroblade ll, który zapewnia dodatkową siłę docisku z tyłu samochodu. DBS Superleggera Volante wytwarza 177 kg docisku, co oznacza wynik gorszy zaledwie o 3 kg w porównaniu z coupe.

Ceny? W euro za Astona Martina DBS Superleggera Volante trzeba zapłacić aż 295 500, co w przeliczeniu na złotówki daje ponad 1,2 miliona.

Aston Martin DBS Superleggera VolanteAston Martin DBS Superleggera Volante fot. Aston Martin

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (2)
Aston Martin DBS Superleggera Volante - najszybszy kabriolet w historii Astona Martina
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 123

  Oceniono 1 raz 1

  W każdym cabrio łeb urywa przy 120 km/h.Nawet z windshotem.Hałas też daje popalić (szczególnie w tunelach).

 • Gość: MacGROM

  0

  Niestety spóźniony i małoatrakcyjny Aston za tak dużą cenę.Niesą to genialne osiągi przy tak dużej pojemności a spalanie porównywalne z człowiek.lekka konstrukcja i brak płynnej stabilizacji toru jazdy przy dużych prędkościach powoduje uślizg trudny dla przeciętnego kierowcy do opanowania przez ciężki przód jednostki napędowej.cena zbyt duza za jazdę w lubi prostej.MacHRoM.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX