Nadchodzi nowe Subaru Outback. Czy turbodoładowanie i duży prześwit to przepis na sukces?

Subaru od lat uznawane jest za wyjątkowo solidną markę. Niektóre modele startują w rajdach, a właściciele choć narzekają na jakość wykonania, nie mówią złego słowa na temat niezawodności czy prostoty konstrukcji. Podczas targów w Nowym Jorku Subaru zaprezentowało najnowsze wcielenie Outbacka.

Na pierwszy rzut oka nowy Outback nie jest zupełnie nowym projektem marki spod znaku plejad, jednak zmian jest sporo. Model bazuje na stylistce nowego Legacy. Nadkola i zdearzaki otrzymały plastikowe nakładki, mające dodać mu jeszcze więcej terenowego charakteru. A tego i tak mu nie brak, ponieważ prześwit wynosi prawie 21 centymetrów, zatem offroad nie jest straszny japońskiemu uterenowionemu kombi.

Zobacz wideo

Turbodoładowany silnik

Najciekawsza zmiana zaszła pod maską, gdzie pojawił się 2,4-litrowy turbodoładowany silnik o mocy 260 KM. Bazowa propozycja to wolnossący silnik o objętości skokowej 2.5 litra, który może się pochwalić mocą 182 KM. Oba silniki zestawiono z bezstopniową przekładnią Lineartronic o ośmiu wirtualnych przełożeniach, a napęd trafia na cztery koła (Symmetrical AWD). Producent deklaruje, że mocniejszy wariant poradzi sobie z ciągnięciem przyczepy o masie do 1600 kg.

Subaru Outback 2019Subaru Outback 2019 Subaru

Odświeżone wnętrze

Powiew świeżości poczujemy także we wnętrzu nowego Subaru Outback. Na środku konsoli centralnej pojawił się duży pionowy ekran. Dotykowe centrum dowodzenia umożliwia sterowanie klimatyzacją, multimediami, a także nastawami auta pod kątem sprawności terenowej, lub komfortu jazdy. Kabina ma być bardziej przestronna niż w poprzedniku, a materiały użyte do jej wykończenia – nieporównywalnie lepsze.

Nowe Subaru Outback zadebiutowało na nowojorskim salonie samochodowym. Póki co japoński producent milczy jednak na temat europejskiej wersji tego auta. Jednak powinniśmy poznać ją jeszcze przed końcem roku.

Subaru Outback 2019Subaru Outback 2019 Subaru

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.