Pogoda dla kierowców na Wielkanoc 2019. Jaka będzie pogoda w święta? Czeka nas słoneczny weekend

Prognoza pogody dla kierowców na Wielkanoc 2019. Tegoroczne święta powinny być słoneczne i ciepłe, bo dobrą pogodę do Polski przyniesie wyż Katharina.

Pogoda dla kierowców na Wielkanoc 2019

Niektórzy wzięli urlop już wcześniej, ale to właśnie dzisiaj, w Wielki Piątek po pracy, większość Polaków ruszy w trasę w rodzinne strony. Na drogach możemy się spodziewać zwiększonego ruchu, korków i utrudnień, ale pogoda powinna sprzyjać kierowcom. Pogoda na Wielkanoc 2019 ma być słoneczna. Meteorolodzy podkreślają, że dobra pogoda to zasługa wyżu Katharina, który do Polski przyszedł ze Skandynawii.

Wielki Piątek ma być wyjątkowo słoneczny i ciepły, a w całym kraju możemy się spodziewać wysokich temperatur. Zachmurzenie będzie znikome.

Wielka Sobota i Wielka Niedziela będą równie ciepłe, choć eksperci podkreślają, że w wielu miejscach mogą się zacząć pojawiać chmury. Jednak prognozy nie przewidują dużego spadku temperatury. W Wielkanoc 2019 na północnym wschodzie, w Suwałkach, termometry pokażą ok. 13 stopni. Najlepszą pogodą będą się cieszyć mieszkańcy Dolnego Śląska, gdzie ma być ok. 20 stopni. W Wielką Niedzielę pogoda może się popsuć na wschodzie, gdzie w niektórych miejscach przy granicy mogą pojawić się opady deszczu.

Więcej o pogodzie na święta dowiesz się w tym miejscu: Pogoda na Wielkanoc 2019

Pogoda w Lany Poniedziałek 2019

Lekkie załamanie pogody w święta czeka nas w Lany Poniedziałek. Utrzymają się wysokie temperatury (od 13 stopni w górach do 18 stopni na Śląsku), ale w wielu miejscach kraju się zachmurzy i spadnie deszcz. Deszczowo zrobi się przede wszystkim na wschodzie kraju. Meteorolodzy podają, że opadów mogą spodziewać się m.in. mieszkańcy Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Kielc, Lublina, Warszawy, Białegostoku oraz Olsztyna.

Znacznie lepszą pogodą będą się cieszyć mieszkańcy Dolnego Śląska,  Wielkopolski, Pomorza, Ziemi Lubuskiej i Kujaw. Tam wciąż będzie słonecznie, a niż znad Morza Czarnego nie zdąży w zachodni rejon Polski przynieść deszczu.

Więcej o pogodzie w poniedziałek dowiesz się w tym miejscu: Pogoda na śmigus-dyngus

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.