Mercedes GLB Concept - czas na zupełnie nowego SUV-a. I to naprawdę sporego SUV-a

Filip Trusz
O premierze Mercedesa GLB wiedzieliśmy od jakiegoś czasu i wiedzieliśmy o niej sporo. Jednak koncepcyjne GLB i tak nas zaskoczyło - przede wszystkim rozmiarami. To naprawdę duży samochód.

Mercedes GLB ma już w najbliższym czasie uzupełnić ofertę niemieckiego producenta. Do tej pory byliśmy pewni, że będzie to bardziej suvowata propozycja w segmencie kompakt. Mercedes ma w tej klasie GLA, które trudno uznać za klasycznego SUV-a. GLB miało wzorować się na Gelendzie i rzucić wyzwanie BMW X1 i Audi Q3.

Jednak Mercedes GLB będzie zauważalnie większym autem, a rozmiarami ma być bliższy GLC. Koncept mierzy aż 4,62 m długości. Wrażenie robi także rozstaw osi, który wynosi 2,82 m. Co więcej, Mercedes GLB ma trzy rzędy siedzeń.

Mercedes GLB ConceptMercedes GLB Concept fot. Mercedes

Stylistycznie Mercedes GLB chce nawiązywać do rasowych terenówek, stąd bardzo wysoki prześwit konceptu, terenowe opony, światła na dachu i sporo offroadowych dodatków. Wnętrze dobrze znamy z najnowszych samochodów producenta. GLB wyróżnia się ciekawą brązową tapicerką i paroma pomniejszymi zmianami.

Co pod maską? Dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 224 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Motor sparowano z 8-stopniowym, dwusprzęgłowym automatem. W tak terenowym koncepcie nie mogło zabraknąć napędu 4x4 (u Mercedesa nazywa się 4Matic) i kilku trybów jazdy do wyboru, w tym stworzonych do przedzierania się przez bezdroża.

Mercedes GLB ConceptMercedes GLB Concept fot. Mercedes

Mercedes GLB Concept zadebiutował podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju. Mercedes zarzeka się, że to wersja bardzo bliska produkcyjnej. Prezentacja GLB bez dopisku Concept przewidziana jest na przyszły rok. W 2020 r. pierwsze auta powinny wyjechać już na drogi.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.