Lexus LM - i to się nazywa porządny grill

Filip Trusz
Jeżeli grill nowych BMW serii 7 i X7 wydawał wam się za duży, to w przypadku Lexusa LM złapiecie się za głowę. Minivan japońskiej marki, który zadebiutował właśnie w Szanghaju, zaskakuje stylistyką.

Lexusa LM w Europie musimy traktować w ramach ciekawostki.

Luksusowy minivan został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju i powstał przede wszystkim z myślą o rynku chińskim. Trochę później Lexus LM ruszy na podbój innych azjatyckich krajów. Premiery w Europie czy Stanach Zjednoczonych Japończycy nie planują.

Lexus LM, zgodnie z przewidywaniami, bazuje na Toyocie Alphard (auto ma ponad 5 m długości  3 m rozstawu osi) i na drogach będzie się wyróżniał równie oryginalną stylistyką. Wrażenie robi przede wszystkim gigantyczny grill.

Lexus LMLexus LM fot. Lexus

Minivan Lexusa ma zaoferować wyjątkowy komfort podróży. Z tyłu umieszczono luksusowe fotele oraz 26-calowy ekran, odtwarzacz Blu-ray, 19-głośnikowy zestaw audio i lodówkę, która ma pomieścić dwie butelki szampana. Lexus LM będzie dostępny także w 7-osobowej konfiguracji. Do wykończenia każdej wersji mają zostać wykorzystane materiały najwyższej jakości.

Lexus LMLexus LM fot. Lexus

Do wyboru dwie wersje silnikowe. LM 350 ma pod maską 3,5-litrową V-szóstkę. Z kolei LM 300h stawia na hybrydowy układ silnikiem R4 o pojemności 2.5 l. Napęd może trafiać na koła przód lub wszystkie koła.

Zobacz wideo
Czy chciałbyś/-abyś zobaczyć Lexusa LM na europejskich drogach?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.