Kultowy Fiat 126p na minuty - maluch we flocie Panek CarSharing

W carsharingu pojawi się nie lada gratka dla miłośników motoryzacji sprzed lat - na minuty będzie można wypożyczyć kultowego malucha. Fiat 126p dołącza we flocie Panek CarSharing do poloneza.

Fiat 126p właśnie dołączył do floty Panek CarSharing w Warszawie. Biały maluch to egzemplarz z 1991 roku, który napędza 24-konny silnik o pojemności 652 cm3. Samochód posiada czterostopniową skrzynię biegów, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa, manualne ssanie, możliwość regulacji oparcia siedzenia kierowcy, nagłośnienie audio, jednostopniowy nawiew i radio kasetowe.

Został zmodernizowany specjalnie pod usługę wynajmu na minuty, posiada nowoczesne urządzenia telematyczne, które pozwalają na monitorowanie jego parametrów oraz otwieranie i zamykanie telefonem. Cena wynajmu to 0,79 zł za minutę i 0,79 zł za kilometr liczone łącznie.

Ten samochód to nie tylko kolejna, po Polonezie, legenda polskiej motoryzacji w naszej flocie. To prawdziwe wyzwanie dla użytkowników. Żeby uruchomić malucha należy najpierw manualnie włączyć ssanie, a dopiero potem uruchomić silnik. Zapewne wielu, szczególnie młodszych użytkowników naszej usługi, nie wie, czym jest w samochodzie ssanie, szczególnie manualne, dlatego przed uruchomieniem silnika zalecamy zapoznać się z umieszczoną na stronie www i w samochodzie instrukcją

- informuje Leszek Leśniak, Dyrektor Rozwoju usługi PANEK CarSharing.

Fiat 126p Panek CarSharingFiat 126p Panek CarSharing fot. Panek CarSharing

Niegdyś Fiat 126p zmotoryzował Polaków. Opracowany przez włoski koncern samochodowy Fiat, produkowany na początku we Włoszech, a między 1973 do 2000 rokiem także w Polsce, zrewolucjonizował rynek małych samochodów osobowych. Podczas 28 lat produkcji na ulicach pojawiło się ponad 4 500 000 sztuk tego modelu.

Teraz to prawdziwy rarytas. Ceny dobrze utrzymanych egzemplarzy na aukcjach stale rosną.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.