Kultowy Fiat 126p na minuty - maluch we flocie Panek CarSharing

W carsharingu pojawi się nie lada gratka dla miłośników motoryzacji sprzed lat - na minuty będzie można wypożyczyć kultowego malucha. Fiat 126p dołącza we flocie Panek CarSharing do poloneza.

Fiat 126p właśnie dołączył do floty Panek CarSharing w Warszawie. Biały maluch to egzemplarz z 1991 roku, który napędza 24-konny silnik o pojemności 652 cm3. Samochód posiada czterostopniową skrzynię biegów, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa, manualne ssanie, możliwość regulacji oparcia siedzenia kierowcy, nagłośnienie audio, jednostopniowy nawiew i radio kasetowe.

Został zmodernizowany specjalnie pod usługę wynajmu na minuty, posiada nowoczesne urządzenia telematyczne, które pozwalają na monitorowanie jego parametrów oraz otwieranie i zamykanie telefonem. Cena wynajmu to 0,79 zł za minutę i 0,79 zł za kilometr liczone łącznie.

Ten samochód to nie tylko kolejna, po Polonezie, legenda polskiej motoryzacji w naszej flocie. To prawdziwe wyzwanie dla użytkowników. Żeby uruchomić malucha należy najpierw manualnie włączyć ssanie, a dopiero potem uruchomić silnik. Zapewne wielu, szczególnie młodszych użytkowników naszej usługi, nie wie, czym jest w samochodzie ssanie, szczególnie manualne, dlatego przed uruchomieniem silnika zalecamy zapoznać się z umieszczoną na stronie www i w samochodzie instrukcją

- informuje Leszek Leśniak, Dyrektor Rozwoju usługi PANEK CarSharing.

Fiat 126p Panek CarSharingFiat 126p Panek CarSharing fot. Panek CarSharing

Niegdyś Fiat 126p zmotoryzował Polaków. Opracowany przez włoski koncern samochodowy Fiat, produkowany na początku we Włoszech, a między 1973 do 2000 rokiem także w Polsce, zrewolucjonizował rynek małych samochodów osobowych. Podczas 28 lat produkcji na ulicach pojawiło się ponad 4 500 000 sztuk tego modelu.

Teraz to prawdziwy rarytas. Ceny dobrze utrzymanych egzemplarzy na aukcjach stale rosną.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (17)
Kultowy Fiat 126p na minuty - Maluch we flocie Panek CarSharing
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gawor

  Oceniono 5 razy 3

  do wszystkich żądnych sportów ekstremalnych !
  Aby numer wyszedł , nogi partnerki muszą się zmieścić w trójkątnych bocznych okienkach.

 • Gość: aqwer

  Oceniono 8 razy 2

  Cudowne i tanie w utrzymaniu autko. 3-4 klucze, śrubokręt, torba części za kilkadziesiąt złotych i można było wykonać kapitalny remont silnika lub inne równie skomplikowane naprawy. We współczesnych autach to nie do pomyślenia ...

 • a_weasley

  Oceniono 1 raz 1

  Taksówką wychodzi taniej.

 • Gość: Były posiadacz MALUSZKA 600

  Oceniono 1 raz 1

  Antena na zderzaku to HIT. Lepiej nie stać za blisko krawężnika .....

 • polpatriot

  Oceniono 6 razy 0

  Kultowy Fiat 126p ? Wstyd się do tego kultu przyznać a co o tym dopiero pisać.

 • Gość: kik

  Oceniono 10 razy 0

  Na czym polegała kultowość malucha? Na tym, że był? Czy wszystkie samochody jakie jeździły w PRL były kultowe? Ciekawe...

 • polpatriot

  Oceniono 9 razy -5

  Za malucha nie dałbym złamanego grosza.Przypominał by mi jak to dawno temu naiwni ludzie płacili duże pieniądze za ciasny psujący się przyrząd do jeżdzenia.Choćby mi nawet mnie zapłacili te grosze to bym do tego pudełka nie wsiadł,szkoda czasu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX