Lexus LM - minivan klasy premium zadebiutuje już 16 kwietnia

Filip Trusz
Lexus LM zadebiutuje już w przyszłym tygodniu. Ma to być luksusowy minivan. Projekt brzmi ciekawie, ale nie wiadomo, czy LM przyjedzie do Europy.

Premierę Lexusa LM zaplanowano na 16 kwietnia i Salon Samochodowy w Szanghaju. Lexus zamierza wyrwać się z SUV-owego szaleństwa i zaprezentować minivana. Miejsce premiery podpowiada, że priorytetem dla nowego modelu Japończyków będą rynki azjatyckie. Przy ewentualnej premierze w naszej części świata możemy na razie postawić dość spory znak zapytania.

Lexus postanowił podgrzać atmosferę przed premierą i opublikował teaser LM. Widzimy na nim sylwetkę auta i charakterystyczne dla marki LED-owe reflektory.

Lexus LM prawdopodobnie będzie bazować na Toyocie Alphard. Aktualna generacja Alpharda mierzy prawie 5 m długości i równe 3 m rozstawu osi. Według przedpremierowych doniesień, Lexus LM zaoferuje przestronną kabinę dla 8 osób. Wykonanie i wyposażenie mają stać na najwyższym poziomie.

Toyota AlphardToyota Alphard fot. Toyota

Prawdopodobnie oferowane będą dwie wersje Lexusa LM - hybrydowa LM 300h z silnikiem 2.5 oraz mocniejsza LM 350, napędzana 3,5-litrową V-szóstką. Wersje napędowe również będą zapożyczone z Toyoty Alphard.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.