Hyundai Venue na pierwszych szkicach - crossover mniejszy od Kony

Już w połowie kwietnie Hyundai pokaże zupełnie nowy model. Pod nazwą Venue kryje się mały crossover, który w ofercie koreańskiej marki wpisze się poniżej Kony.

Hyundai Venue zostanie oficjalnie zaprezentowany 17 kwietnia na zbliżającym się wielkimi krokami Salonie Samochodowym w Nowym Jorku.

Hyundai nie zamierza zaniechać swojej ofensywy w szeroko pojętym segmencie SUV. Venue ma być kolejnym autem tego typu. Będzie to typowo miejski, mały crossover, który wpisze się w ofertę poniżej Kony, balansującej na granicy segmentów B i C. Koreańczycy przed premierą ujawnili kilka szkiców nowego modelu - widzimy, że z wyglądu auto będzie przypominało dużego Santa Fe i ma zaproponować dość ciekawe wnętrze.

Szczegóły techniczne na razie pozostają tajemnicą. Hyundai rzuca oczywiście ogólnikami i zapewnia, że będzie to jeden z najpraktyczniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie modeli w klasie. Możemy się więc spodziewać całej armii systemów wsparcia kierowcy.

Europejska premiera nie jest jeszcze potwierdzona, ale nie wydaje się, żeby Hyundai miał zapomnieć o tak ważnym rynku. Małe, praktyczne crossovery segmentu B pojawiają się ostatnio u nas jak grzyby po deszczu. Takie pokazał m.in. Volkswagen, z którym Hyundai otwarcie konkuruje. Kona to rywal T-Roca, a Venue mogłoby rzucić wyzwanie T-Crossowi.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.