Koniec benzyny U95

Od pierwszego stycznia 2005 rafineria Lotos wstrzyma produkcję benzyny U95 i jej sprzedaż będzie stopniowo wycofywana ze stacji benzynowych.

Paliwo U95 przeznaczone było do silników starszej generacji, nie tolerujących benzyny bezołowiowej. Z myślą o kierowcach tych aut Koncern paliwowy Lotos stworzył specjalny dodatek do paliwa o nazwie Uniben, który będzie odpowiednio uszlachetniał benzynę bezołowiową, by była nieszkodliwa dla starych silników. Opakowanie 60 ml będzie wystarczało na 60 l benzyny. Jednocześnie na stacjach pojawi się też inny dodatek produkcji szwajcarskiej o nazwie Auto Plus, który będzie posiadał specjalny dozownik ułatwiający dawkowanie. Prezes Zarządu spółki Lotos Paliwa - Marcin Herra - poinformował, iż powodem wycofania benzyny U95 był malejący popyt na to paliwo. W zeszłym roku jego sprzedaż stanowiła 3% ogólnej sprzedaży benzyn tej firmy.

Dodatki uszlachetniające trzeba stosować do aut starszych niż 15-letnie takich marek jak Fiat 125p, Maluch, Polonez, Łada, Skoda.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.