2005 rokiem obfitości: 180 premier

Alfa Romeo 6

Włoska marka o wybitnie sportowym wizerunku na ten rok przygotowała sześć premier. W styczniu w salonach pojawią się: kompaktowa Alfa 147 poddana face liftingowi oraz prawdziwe cuore sportivo, czyli Alfa GT z silnikiem o pojemności 1,8 l. Latem ujrzy światło dzienne nowa Alfa 157 w wersji 4-drzwiowej. Natomiast na jesień zapowiedziano aż trzy premiery - 147 4x4 (z napędem na obie osie), kombi 157 Sportwagon oraz nowe coupé o dźwięcznej nazwie Brera.

Audi 8

Koncern z Ingolstadt na nowy sezon przygotował aż osiem nowości. W pierwszym kwartale w salonach znajdzie się nowe kombi A6 Avant, a następnie sportowa wersja A4 - RS4. W czerwcu ofertę modeli A4 i A6 wzbogaci nowy silnik V6 FSI. Ostatnie dwa kwartały to festiwal face liftingu - zostaną mu poddane A3 oraz A8. Audi zaprezentuje także nowy samochód terenowo--rekreacyjny Q7 i sportowe kombi RS4 Avant.

BMW 8

Bawarska firma przygotowała aż osiem premier, w tym dwa całkowicie nowe modele - Seria 3, która w wersji 4-drzwiowej pojawi się na rynku w marcu, oraz rodzinne kombi Seria 3 Touring (jesień). Na rynku w lutym pojawi się nowa wersja silnikowa (dwulitrowy diesel) kabrioletu bazującego na obecnie produkowanej "trójce" - 320 Cd. Natomiast na przełomie marca i kwietnia pod maski "piątek" - 522i, 525i, 530i - zawędrują nowe 6-cylindrowe silniki. W salonach zjawi się topowa wersja tego modelu - 500-konne M5. Latem flagowa Seria 7 zostanie poddana face liftingowi, a gama "szóstki" wzbogaci się o najsilniejszą wersję M6. Ostatnią nowością będzie październikowa premiera małego auta sportowo-rekreacyjnego (SUV) z nowym benzynowym silnikiem o pojemności dwóch litrów - X3 2.0i.

Więcej w auto+ 1/2005