Nowy Ford Kuga - prawdziwa rewolucja w kompaktowym SUV-ie

Filip Trusz
Nowy Ford Kuga to pod wieloma względami model rewolucyjny. Zmienił się nie tylko wygląd i wnętrze, ale SUV-a zbudowano na zupełnie nowej platformie C2. Kuga stawia także na hybrydy.

Nowy Ford Kuga to pierwszy SUV producenta, który wykorzystuje nowoczesną platformę C2. Znamy tę konstrukcję bardzo dobrze z nowego, bardzo chwalonego Forda Focusa.

Nowy Ford Kuga będzie nie tylko dłuższy i szerszy (+44 mm), ale także przestronniejszy w środku dzięki większemu rozstawowi osi (+20 mm). Ford obiecuje, że tylna kanapa będzie oferować najwięcej miejsca dla pasażerów w całej klasie kompaktowych SUV-ów.

Platforma C2 pozwoliła zrzucić Kudze 90 kg.

Ford Kuga 2019Ford Kuga 2019 fot. Ford

Kuga stawia na prąd i będzie dostępna w trzech hybrydowych odmianach. Najmocniejszą odmianą będzie ładowana z gniazdka, 222-konna Kuga PHEV. Pod maską pracuje benzynowy silnik R4 o pojemności 2,5 litra. Dzięki bateriom 14,4 kWh na samym motorze elektrycznym Kuga przejedzie 50 km.

Ten sam silnik 2.5 będzie napędzał także klasyczną hybrydę, ale jej parametrów jeszcze nie znamy. Wiemy, że do sprzedaży wejdzie w drugiej połowie 2020 r. Bliżej premiery poznamy szczegóły techniczne.

Ostatnia hybryda to tzw. miękka hybryda z instalacją 48v. Ford Kuga w tym wydaniu ma pod maską diesla 2.0 EcoBlue o mocy 147 KM.

Ford Kuga 2019Ford Kuga 2019 fot. Ford

Ford Kuga nie zapomina także o klasycznych jednostkach napędowych. Podczas pierwszej prezentacji mówiono o dieslach 1.5 EcoBlue 118 Km i 2.0 EcoBlue 187 KM oraz benzynach 1.5 EcoBoost 118 KM i 1.5 EcoBoost 150 KM.

W wyższych wersjach Kuga będzie mogła być wyposażona w napęd 4x4. Do wyboru będzie skrzynia ręczna lub nowy, 8-biegowy automat.

Ford Kuga 2019Ford Kuga 2019 fot. Ford

Nowy Ford Kuga to także zupełnie inna stylistyka, co możecie zobaczyć w naszej galerii. Kuga będzie dostępna oczywiście w usportowionej odmianie ST-Line i luksusowej Vignale.

Odmienione wnętrze nawiązuje do Forda Focusa. Ford Kuga otrzyma także garść nowości z zakresu systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. Podobnie jak Focus, Kuga ma ambicję do bycia jednym z liderów segmentu pod tym względem. Na zdjęciach widzimy także 8-calowy ekran systemu SYNC3 (obsługuje Apple CarPlay oraz Android Auto) oraz 12,3-calowe wirtualne zegary.

Ford Kuga 2019Ford Kuga 2019 fot. Ford

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.