Tesla Model 3 debiutuje w Europie. Sprzedaje się lepiej nie tylko od innych elektryków, ale także aut klasy premium

Filip Trusz
Tesla Model 3 zanotowała imponujący debiut na europejskim rynku. Już w pierwszym miesiącu sprzedaży Model 3 okazał się najpopularniejszym autem elektrycznym. Co więcej, w rankingach wyprzedza również niemieckie sedany klasy premium.

Luty 2019 r. to pierwszy miesiąc oficjalnej sprzedaży Tesli Model 3 na rynku europejskim. Pierwszy i od razu imponujący, bo Tesla sprzedała w Europie aż 3630 sztuk Modelu 3s. Eksperci firmy analitycznej Jato podkreślają, że to wynik zaskakująco dobry, a podobnych liczb można się było raczej spodziewać po kilku miesiącach i ugruntowaniu pozycji na rynku. Zwłaszcza, że Tesla pokonała samochody elektryczne, które już długo znajdują się w sprzedaży i cieszą się sympatią europejskiego klienta.

Sprzedaż samochodów elektrycznych w Europie w lutym 2019 r. (dane: Jato):

  1. Tesla Model 3 - 3 630 szt.
  2. Renault Zoe - 2 884 szt.
  3. Nissan Leaf - 2 333 szt.
  4. BMW i3 - 1 998 szt.
  5. Hyundai Kona - 1 754 szt.

Tesla Model 3 sprzedaje się lepiej także od niemieckich sedanów klasy średniej

Żeby jeszcze bardziej podkreślić rynkowy sukces Tesli Model 3s, Jato pokazało jej sprzedaż na tle samochodów klasy premium. W kategorii "sedan średniej wielkości" Tesla Model 3 ze sprzedażą na poziomie 3 630 szt. również okazuje się liderem.

Tuż za Teslą Model 3 znalazł się Mercedes Klasy C ze sprzedażą na poziomie 3 457 szt., dalej znajdziemy Audi A4 (1 618 szt.), BMW serii 3 (1 579 szt.), Alfę Romeo Giulia (690 szt.) oraz Jaguara XE (430 szt.). To zestawienie trzeba traktować jako ciekawostkę, bo Model 3 nie rywalizuje bezpośrednio z wymienionymi autami, ale pokazuje nam ono, jak poważną graczem Tesla Motors staje się na naszym rynku.

Zobacz wideo
Więcej o: