Ogranicz prędkość auta przed pożyczeniem go innej osobie - Volvo wprowadza system Care Key

Volvo zaprezentowało innowacyjny system Care Key, który pozwala właścicielowi zaprogramować limit prędkości samochodu, przed pożyczeniem go innemu kierowcy. Care Key będzie standardowym wyposażeniem wszystkich modeli Volvo od 2021 roku.

System Care Key pozwala kierowcom Volvo ustawić ograniczenie prędkości maksymalnej swoich aut przed użyczeniem ich innym kierowcom, np. młodszym i mniej doświadczonym. To kolejne działanie, zaraz po wprowadzeniu ogranicznika prędkości maksymalnej do 180 km/h, mające zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Zobacz wideo

Hakan Samuelsson, prezes Volvo Cars, powiedział, że marka chce rozpocząć dyskusję, czy producenci samochodów mają prawo – a nawet obowiązek – instalowania w swoich autach technologii wpływających na zachowania kierowców. Ogranicznik prędkości oraz Care Key są elementami tej inicjatywy i pokazują, jak producenci aut mogą aktywnie przejąć odpowiedzialność za dążenie do wyeliminowania śmiertelnych ofiar wypadków.

Uważamy, że na producencie aut spoczywa odpowiedzialność za podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym Zaprezentowane przez nas ostatnio ograniczniki prędkości wpisują się w tę postawę, a Care Key to jej kolejny przykład. Wielu ludzi chce się dzielić swymi autami z przyjaciółmi i rodziną, ale nie wiedzą, jak zapewnić im bezpieczeństwo na drodze. Care Key to w takich sytuacjach dobre rozwiązanie i dodatkowy środek chroniący pożyczającego auto

– powiedział Hakan Samuelsson.

Przeczytaj także: Volvo rozpozna rozproszenie kierowcy lub jego odurzenie substancjami psychoaktywnymi

Z systemami będzie tańsze ubezpieczenie?

Pomijając potencjalne zyski w dziedzinie bezpieczeństwa, środki takie jak ogranicznik prędkości czy Care Key dadzą kierowcom Volvo także zyski finansowe. Marka zaprosiła właśnie na kilku rynkach firmy ubezpieczeniowe do dyskusji i składania specjalnych, atrakcyjnych ofert polis dla właścicieli Volvo, którzy wykorzystują takie systemy bezpieczeństwa.

Volvo, systemy bezpieczeństwaVolvo, systemy bezpieczeństwa Volvo

Więcej o:
Komentarze (5)
Ogranicz prędkość auta przed pożyczeniem go innej osobie - Volvo wprowadza system Care Key
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Fire

  0

  Ford Focus i zapewne inne modele Forda tez, ma to w standardzie. Możesz zaprogramować max. prędkość, max. głośnośc audio i blokadę deaktywacji systemow bezpieczenstwa (radar itp.)

 • Gość: mh

  Oceniono 2 razy 0

  Chciałem napisać o Fordzie, ale widzę, że już ktoś o tym wspomniał. Volvo nie wprowadza tu niczego czego inni nie mieli już wcześniej.

 • Gość: tarpan

  Oceniono 2 razy 0

  Ale to Volvo.., Jada na opini starych modeli z lat 70_80tych ,bo to byly dobre samochody obecie sa tylko dobre w okresie gwarancji ,bo jak sie popsuje to naprawia.Puzniej to skarbonka bez dna.. Polecam do obejzenia ( Cars with the worst depreciation after 5 years.). Niema tam Volvo ,ale wiem ze tez bardzo traci na wartosci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX