Toyota GR Supra już w produkcji seryjnej. Pierwszy egzemplarz sprzedano za 2,1 mln dolarów

Pierwszy egzemplarz produkcyjnej wersji nowej Toyoty GR Supry opuścił fabrykę Magna Steyr w Grazu, w Austrii. Samochód został już sprzedany na aukcji charytatywnej - jego cena wyniosła 2,1 miliona dolarów.

Pierwsza seryjna Toyota Supra 5. generacji jest pokryta szarym, matowym lakierem. Nadwozie otrzymało kontrastowe, czerwone lusterka boczne, matowe czarne koła oraz czerwone wnętrze z detalami z włókna węglowego. Samochód został oznaczony numerem VIN 20201, który oznacza rok 2020 oraz pierwszy egzemplarz modelu. Na pokrywie silnika znalazł się autograf Akio Toyody, prezydenta Toyota Motor Corporation.

Ten dzień nie byłby możliwy bez szerokiego wsparcia wielu naszych partnerów. Nasza współpraca z BMW to było nowe, inspirujące doświadczenie dla obu firm. Doceniamy entuzjazm i ambicje wszystkich zaangażowanych w ten projekt, który stał się najbardziej oczekiwanym i ekscytującym samochodem tego roku

– powiedział Tetsuya Tada, główny inżynier Toyoty GR Supry.

Pierwszy egzemplarz nowej GR Supry został wylicytowany na aukcji na cele charytatywne za 2,1 miliona dolarów podczas 48. edycji Annual Barrett-Jackson Auction w Arizonie. Pieniądze wsparły działalność American Heart Association oraz Bob Woodruff Foundation.

To było dla mnie ogromne przeżycie, zobaczyć pierwszą Suprę zjeżdżającą z linii produkcyjnej. Musieliśmy się zmierzyć z wieloma wyzwaniami, ale jestem przekonany, że kierowcy nowej Supry odczują naszą pasję, zaangażowanie i wnikliwość, które napędzały nas do działania podczas projektowania tego wyjątkowego samochodu. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę na drogach za kierownicą nowego auta zarówno wiernych fanów Supry, jak i jej nowych entuzjastów

– dodał Nobi Nakamura, główny projektant nowej GR Supry.

Przeczytaj także: Pierwsza Toyota GR Supra sprzedana za 8 mln zł

Podczas przygotowywania linii produkcyjnej Supry inżynierowie Toyoty wielokrotnie jeździli na miejsce, by przeprowadzić kolejne kontrole jakości z zespołem pracującym na miejscu. Oficjalnie sprzedaż GR Supry rozpocznie się wiosną 2019 roku.

Toyota GR Supra 2019Toyota GR Supra 2019 Toyota

Więcej o:
Komentarze (8)
Toyota GR Supra już w produkcji seryjnej. Pierwszy egzemplarz sprzedano za 2,1 mln dolarów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • eurotram

  Oceniono 6 razy 4

  Czy tylko ja mam wrażenie,że stara Supra (którą pamiętam jeszcze z lat 90-tych) była znacznie ładniejsza?

 • Gość: com4tee

  Oceniono 8 razy 4

  jak na Z4 bodykit to takie sobie. bo Toyotą to ciężko nazwać

 • mcguirre

  Oceniono 5 razy 1

  Po co płacić za coś co jest przerobionym BMW ? Nie lepiej kupić oryginał ?

 • Gość: Plusiak

  Oceniono 5 razy -1

  Nic specjalnego, taka jak wszystkie 20 lat temu.

  A mieli ładne modele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX