Dyskont Paliwowy w Zgorzelcu to największa stacja benzynowa w Polsce. Ma aż 22 stanowiska do tankowania

Filip Trusz
Nowy Dyskont Paliwowy, otwarty właśnie w Zgorzelcu, będzie jedną z największych stacji paliw w kraju. Na kierowców czekają aż 22 stanowiska do tankowania, duży parking, market oraz restauracja.

Nowy Dyskont Paliwowy został otworzony w Zgorzelcu przy ulicy Słowiańskiej 7, czyli tuż przy zgorzeleckim węźle autostrady A4. Miejsce zostało wybrane z rozmysłem - znajduje się tuż przed granicą z Niemcami, będzie to więc jedna z ostatnich okazji do zatankowania samochodu przed przekroczeniem granicy.

Ceny na polskich stacjach są niższe niż u zachodnich sąsiadów.

To już 5. Dyskont Paliwowy otworzony w Polsce przez firmę Citronex. Punkt w Zgorzelcu wyróżnia się wielkością. Przynajmniej na razie, to największa stacja paliwowa w kraju. Do dyspozycji kierowców oddano aż 22 stanowiska do tankowania: 12 dwustronnych dystrybutorów wieloproduktowych, dystrybutor z autogazem oraz 9 stanowisk do szybkiego tankowania samochodów ciężarowych. Ponadto, na stacji znajdziemy także punkty do uzupełnienia AdBlue (5) i płyny do spryskiwaczy i wody letniej (9).

Dyskont Paliwowy chce przyciągnąć kierowców nie tylko niskimi cenami i wieloma punktami tankowania. Ma to być również w miejsce, w którym można odpocząć przed dalszą podróżą. Na stacji znajdziemy restaurację, spory sklep, kantor wymiany walut, toalety, kabiny prysznicowe, czy hotspot WiFi.

Dyskont Paliwowy w ZgorzelcuDyskont Paliwowy w Zgorzelcu fot. Materiały prasowe Citronex

Ile kosztuje paliwo w Dyskoncie Paliwowym?

Dyskont Paliwowy to nazwa sieci stacji benzynowych firmy Citronex, spółki znanej przede wszystkim z importu i dystrybucji bananów. Zgodnie z nazwą, sieć stara się sprzedawać benzynę po niższych cenach niż konkurencja. W Zgorzelcu za litr benzyny 95 trzeba zapłacić 4,84 zł, za 98 - 4,99 zł, dokładnie tyle samo, ile za olej napędowy. LPG kosztuje 2,19 zł za litr. Podane kwoty sprawdziliśmy dzisiaj, 25 marca.

Mimo że przy trasach szybkiego ruchu ceny są zwykle dużo wyższe, niż w innych miejscach, to te zgorzeleckiego Dyskontu Paliw są zbliżone do średnich w Polsce. Według serwisu e-petrol.pl za paliwo w zbliżającym się tygodniu 25-31.03 trzeba będzie zapłacić:

  • Benzyna 95 - 4,75-4,86 zł/l
  • Benzyna 98 - 5,08-5,19 zł/l
  • ON diesel - 4,99-5,11/l
  • LPG Autogaz - 2,13-2,20 zł/l

Citronex już planuje otwarcie kolejnych punktów w Kątach Wrocławskich i Gubinku.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.