Mercedes zaprezentował GLC Coupe po liftingu

Przed targami samochodowymi w Genewie zadebiutował odświeżony Mercedes GLC, a teraz przyszła pora na wersję Coupe. Choć auto po raz pierwszy zostanie zaprezentowane pod koniec kwietnia na targach w Nowym Jorku, producent już dziś pokazał zdjęcia i dane techniczne nowego modelu.

W kwestii stylistyki Mercedes GLC Coupe podąża śladami modelu GLC. Z przodu i z tyłu pojawiły się nowe lampy, z czego tylne mają charakterystyczne LED-owe obwódki. W gamie kolorystycznej pojawiły się nowe barwy lakierów, a paleta felg obejmuje teraz nowe wzory.

Zobacz wideo

Nowoczesne wnętrze

Więcej zmian zaszło we wnętrzu, gdzie znajdziemy cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 12,3 cala i panoramiczny ekran centrum multimedialnego (10,25 cala). Multimediami zarządza system MBUX, który pracuje w oparciu o sztuczną inteligencję. System „uczy się” nawyków kierowcy, a ponadto umożliwia wygodne sterowanie głosowe. Na pokład trafiła nowa kierownica, a w ofercie tapicerek pojawiły się nowe kolory i elementy dekoracyjne.

Mercedes GLC Coupe facelifting 2019Mercedes GLC Coupe facelifting 2019 Mercedes

Nowe silniki

Nowość pojawiła się także pod maską. Benzynowy silnik o pojemności dwóch litrów generuje 258 KM i 370 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W gamie ma być dostępna także słabsza wersja tego motoru – zaoferuje 197 KM. Z czasem w ofercie silnikowej pojawi się topowa, szcześciocylindrowa jednostka benzynowa.

Nowy silnik znajdziemy także w rubryce diesli. Wysokoprężny, dwulitrowy motor generuje 163 KM i 360 Nm (GLC 200 d) lub 194 KM i 400 Nm (GLC 220 d). Topowa odmiana GLC 300 d ma oferować 245 KM i 500 Nm. Wszystkie silniki będą współpracowały z tą samą automatyczną przekładnią o 9 przełożeniach.

Mercedes GLC Coupe facelifting 2019Mercedes GLC Coupe facelifting 2019 Mercedes

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.