Kia Ceed będzie crossoverem. Niedługo zadebiutuje czwarta wersja nadwoziowa popularnego kompaktu

Kia Ceed to prawdziwy motor napędowy koreańskiej marki. Popularny kompakt jest obecnie dostępny w wersji hatchback, kombi a od niedawna także shooting brake. Niedługo w gamie pojawi się jego czwarte wcielenie. Tym razem Kia Ceed będzie crossoverem.

Już w momencie debiutu Kii Ceed, czyli 15 lat temu, styliści marki nie chcieli się ograniczać tylko do typowych wersji nadwoziowych. Przy projektowaniu kolejnych generacji brano pod uwagę różne scenariusze rozwoju tej rodziny modeli. Ostatnio projektanci popuścili wodze fantazji, tworząc pierwsze nadwozie typu shooting brake w klasie kompaktów i segmencie samochodów popularnych.

Zobacz wideo

Kia ujawniła pierwszy szkic nowego crossovera opracowanego na bazie nowego Ceeda. To już czwarta odmiana nadwoziowa popularnego modelu segmentu C oferowanego wyłącznie w Europie.

Gregory Guillaume, wiceprezes ds. designu w Kia Motors Europe, powiedział:

Istnieją inne rodzaje nadwozi niż typowe. Doskonale pasują one do rodziny Ceeda. Crossover odegra istotną rolę w ugruntowaniu pozycji Ceeda jako ważnego gracza na europejskim rynku, nie tylko w klasie kompaktów. Dzięki tej wersji nadwoziowej rodzina Ceeda jest silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej i jeszcze bardziej atrakcyjna dla nabywców. Crossover nie będzie niczym podobnym do tego, co rodzina Ceeda oferuje do tej pory. To będzie kolejna wielka niespodzianka od Kii.

Wraz z pojawieniem się nowego Ceeda w wersjach hatchback i kombi oraz shooting brake'a ProCeed, sprzedaż najchętniej kupowanej rodziny modeli marki Kia nie przestała rosnąć. Najnowszy członek tej rodziny ma szanse sprawić, że sprzedaż Ceeda będzie jeszcze większa. Nazwa Ceeda w wersji crossover zostanie ujawniona w dalszej części 2019 roku.

Kia ProceedKia Proceed fot. Filip Trusz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.