Volkswagen I.D. - Volkswagen rozpocznie przyjmowanie zamówień już na początku maja

Filip Trusz
W tym roku zobaczymy nie tylko nowego Volkswagena Golfa, ale także pierwsze produkcyjne auto VW z elektrycznej rodziny I.D. Premiera I.D. Hatch zbliża się wielkimi krokami.

Volkswagen rozpocznie zbieranie zamówień na pierwszego VW I.D. już 8 maja tego roku. Nie wiemy jeszcze, jak auto się będzie nazywało - w mediach na razie funkcjonuje po prostu jako I.D. Hatch albo I.D. Neo. Prezentacji elektrycznego modelu możemy się spodziewać niewiele później. Volkswagen I.D. na pewno zostanie zaprezentowany szerszej publiczności podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Całkiem prawdopodobne, że w Internecie I.D. zadebiutuje trochę wcześniej.

Co to za model? Zgodnie z roboczą nazwą "Hatch", Volkswagen I.D. będzie hatchbackiem. Podczas prezentacji konceptu Niemcy mówili o "wymiarach Golfa i przestronności Passata".

VW I.D. zostanie zbudowano na nowej platformie koncernu MEB, która powstała z myślą właśnie o samochodach elektrycznych.

Wiemy już, że bazowa na jednym ładowaniu pokona 331 km. Z kolei topowa na zapewnić nawet 550 km. Volkswagen nie wyklucza, że pomiędzy tymi wartościami pojawią się jeszcze jakieś pośrednie wersje I.D. Cena? Ta wciąż pozostaje tajemnicą, a Volkswagen podaje tylko, że będzie zbliżona do "Golfa z nowoczesnym dieslem". Daje to dość duże widełki, bo bazowy Golf z 1.6 TDI o mocy 116 KM bez promocji kosztuje 88 590 zł, z kolei za Varianta GTD 2.0 TDI 184 KM zapłacimy 141 290 zł.

Zobacz wideo
Więcej o: