Tesla Model Y - czas na taniego crossovera. Cena wyjściowa to 39 000 dolarów

Filip Trusz
Tesla Model Y opisywana jest jako "tani" i "budżetowy" crossover Tesli. Będzie samochodem mniejszym i słabszym od Modelu X. Technicznie najbliżej mu oczywiście do Modelu 3.

Tesla Model Y nareszcie ujrzała światło dzienne. W ostatnich tygodniach Elon Musk i spółka bombardowali nas kolejnymi zdjęciami-teaserami i szczegółami nowego samochodu. Teraz Model Y został nam pokazany oficjalnie.

W przypadku tego auta, podobnie jak przy bliźniaczym Modelu 3, bardzo ważna jest cena, bo ma to być jeden z najtańszych samochodów w ofercie producenta z Kalifornii. Tesla Model Y Standard Range, bazowa odmiana modelu, została wyceniona na 39 000 dolarów.

Do sprzedaży wejdzie na wiosnę 2021 r.

Tesla Model YTesla Model Y fot. Tesla

Jednak rynkowa premiera Tesli Model Y została zaplanowana na jesień roku 2020 r. Elektryczny crossover będzie dostępny w trzech droższych wersjach:

  • Tesla Model Y Long Range
    Będzie kosztować 47 000 dolarów. Ta wersja skupi się na jak największym zasięgu, który ma wynieść 482 km na jednym ładowaniu. Osiągi to 5,5 s do setki i 209 km/h prędkości maksymalnej.

Tesla Model YTesla Model Y fot. Tesla

  • Tesla Model Y Dual Motor AWD
    Zasięg tej odmiany będzie mniejszy o ok. 50 km, ale za to Tesla Model Y zaoferuje lepsze osiągi - 4,8 s i 217 km/h. Cena to 51 000 dolarów.
  • Tesla Model Y Performance
    Najbardziej sportowa odmiana Modelu Y będzie kosztować 60 000 dolarów. Auto przejedzie na pełnych bateriach 450 km, rozpędzi się do 100 km/h w 3,5 sekundy, a maksymalnie pojedzie 240 km/h.

Tesla Model Y pod względem stylistyki, wnętrza i wyposażenia bardzo przypomina Model 3, na którym bazuje. Bliżej rynkowej premiery Tesla Motors będzie ujawniać kolejne szczegóły modelu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.