Nadchodzi kolejny sezon Kia Platinum Cup - wyścigowe Picanto zdobędą m.in. Hungaroring i Monzę

Już za kilka tygodni rozpocznie się kolejny wyścigowy sezon Kia Platinum Cup. Tym razem kierowcy wystartują w sześciu rundach na najróżniejszych europejskich torach. W kalendarium nie zabrakło naszego rodzimego Poznania, wymagającego Slovakiaringu czy legendarnej Monzy.

Kia Platinum Cup 2019 jest organizowane jako międzynarodowa seria pod egidą FIA. Na zawodników czeka sześć rund, od popularnego wśród polskich kibiców Hungaroringu, po kultową Monzę. Mistrzostwa Polski Kia Picanto od ponad dekady przyciągają na start niezwykle utalentowanych młodych kierowców obu płci.

Zobacz wideo

Wstęp do motorsportu

Kia Platinum Cup to jedyna polska monomarkowa seria wyścigowa, która otwiera młodym talentom drzwi do świata motorsportu. Rywalizacja na najbardziej znanych torach Europy obok najlepszych na świecie zawodników, pozwala podpatrzeć pracę zespołów rywalizujących w m.in. imprezach rangi pucharu świata. Co więcej - to najtańszy w Europie sposób na ściganie się na międzynarodowym poziomie.

Ile kosztuje sezon?

Kia Platinum CupKia Platinum Cup Dominik Kalamus

Organizator zapewnia nagrody finansowe po każdej rundzie, przyznawane kierowcom sklasyfikowanym do 15-ego miejsca włącznie oraz nagrody finansowe dla zdobywców tytułów mistrzowskich (pierwsza trójka klasyfikacji generalnej sezonu). Łączna pula nagród w tym roku wynosi ponad 125 tysięcy złotych. Zawodnicy mogą liczyć także na wsparcie produktowe ze strony sponsora tytularnego mistrzostw (paliwo, oleje, nagrody za tytuły), oraz ze strony Kia Motors Polska (rabat 40% na części seryjne, treningi bezpłatne na każdej rundzie, zaplecze, catering, odzież KPC, stałe ceny części sportowych, obsługa i wsparcie mediowe).

Kalendarium wyścigów Kia Platinum Cup 2019:

  • Hungaroring (Węgry) - 27-28/04/2019
  • Red Bull Ring (Austria) - 18-19/05/2019
  • Poznań Circuit (Polska) - 08-09/06/2019
  • Slovakiaring (Słowacja) - 06-07/07/2019
  • Autodrom Most (Czechy) - 31/08-01/09/2019
  • Monza (Włochy) - 10-12/10/2019

Kia Platinum CupKia Platinum Cup Dominik Kalamus

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.