Nadchodzi nowa Tesla - Model Y zadebiutuje już za moment

Mimo wewnętrznych zawirowań, Tesla nie schodzi z pierwszych stron gazet. Ostatnio atmosfera wokół marki jest jeszcze gorętsza. Za moment pojawi się zupełnie nowy model w gamie amerykańskiego producenta. Tesla Model Y zadebiutuje 14 marca.

Tesla Model Y będzie czwartym modelem w gamie marki, tuż obok modeli S, X oraz 3. Co ciekawe, nazewnictwo wszystkich modeli wynika z nieco szalonego (ale nikogo to już chyba nie dziwi) pomysłu Elona Muska, aby nazwy jego modeli układały się w napis „S3XY”.

Przeczytaj także: Tesla rozbije się, czy rozbije bank? Ostra jazda na krawędzi bankructwa

Bazujący na Modelu 3

Najnowszy samochód Tesli będzie SUV-em pozycjonowanym wyżej niż Model 3, ale niżej od Modelu X. Wizualnie ma przypominać „trójkę” i pierwsze teasery to potwierdzają. Oba modele będą współdzieliły około trzy czwarte elementów, w tym zespół napędowy i wnętrze. Takie rozwiązanie pozwoli znacznie obniżyć koszty produkcji. Docelowo Model Y ma być o około 10 proc. droższy od Modelu 3.

Premiera Tesli Model Y odbędzie się 14 marca. Producent zapowiada, że w gamie pojawią się jeszcze trzy nowe modele – roadster, pick-up i... ciężarówka.

Tesla Model Y - teaserTesla Model Y - teaser Tesla

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.