Mazda MX-5 30th Anniversary Edition - cennik 2019. Urodzinowa Mazda MX-5 trafi do Polski

Filip Trusz
Mazda MX-5 30th Anniversary to specjalna, jubileuszowa edycja nowej Mazdy MX-5. W sumie powstanie tylko 3000 sztuk. Część z nich trafi do Polski. Właśnie poznaliśmy polski cennik urodzinowego modelu.

Mazda MX-5 30th Anniversary Edition przyjedzie nad Wisłę latem. Pierwsze urodzinowe Miaty do polskich klientów powinny trafić na przełomie lipca i sierpnia. Urodzinowa MX-5 ma pod maską 184-konny silnik 2.0 Skyactiv-G. Auto wyceniono na 132 900 zł. Jeżeli ktoś zdecyduje się na wersję RF, to będzie musiał zapłacić więcej, bo 143 900 zł.

Mazda MX-5 30th Anniversary Edition, czyli co?

To edycja specjalna, stworzona z myślą o uczczeniu 30. urodzin kultowego roadstera. Mazda MX-5 30th Anniversary Edition będzie limitowana do 3 000 sztuk i dostępna będzie zarówno z miękkim, jak i twardy dachem.

Mazda MX-5 30th Anniversary EditionMazda MX-5 30th Anniversary Edition fot. Mazda

Urodzinowa Mazda MX-5 wyróżnia się pomarańczowym lakierem Racing Orange oraz czarnymi obręczami kół, które przygotowała firma Rays. Pomarańczowe są również zaciski hamulców. Na nadwoziu każdej Mazdy MX-5 30th Anniversary Edition znajdziemy specjalną plakietkę z informacją który to model z limitowanej serii.

Mazda MX-5 30th Anniversary EditionMazda MX-5 30th Anniversary Edition fot. Mazda


We wnętrzu również nie zabrakło pomarańczowych akcentów - znajdziemy je na boczkach drzwi, drążku zmiany biegów, fotelach, desce rozdzielczej i tapicerce.

Mazda MX-5 30th Anniversary Edition to także topowe wyposażenie. Przykładowo, sportowe fotele Recaro, 9-głośnikowy zestaw audio Bose oraz system multimedialny z obsługą Apple CarPlay oraz Android Auto.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.