Jeep Gladiator ma się pojawić w europejskiej ofercie. Znamy pierwsze szczegóły

Filip Trusz
Jeep Gladiator trafi do Europy już w przyszłym roku - dowiedzieliśmy się od szefa europejskiego Jeepa.

Jim Hines, szef europejskiego oddziału Jeepa, potwierdził w rozmowie z serwisem Autocar, że Jeep Gladiator pojawi się na Starym Kontynencie już w drugim kwartale roku 2020. Taka decyzja wydaje się logiczna, bo popularność pickupów w Europie cały czas rośnie. Przykładowo, w Polsce rok do roku segment urósł o 39 proc. Jeep Gladiator nie jest też typowo amerykańskim pickupem o ogromnych rozmiarach. To samochód, który dobrze będzie się czuł na naszych drogach.

Jeep Gladiator, czyli co dokładnie?

Jeep Gladiator powstał na bazie Wranglera w wersji Unlimited.

Jednak na potrzeby pickupa ramę wydłużono o 787 mm, przy okazji wzrósł rozstaw osi o 492 mm. Te zmiany sprawiły, że powstał potężny, terenowy pickup z dwurzędową kabiną. Samochód ma naprawdę spore rozmiary - długość nadwozia wynosi 5181 mm a rozstaw osi 3480 mm.

Jeep GladiatorJeep Gladiator fot. Jeep

Amerykański pickup jest bardzo dzielny w terenie - oferuje prześwit wynoszący 282 mm, kąt wejścia 43,6 stopnia oraz kąt zejścia 26 stopni. Dopuszczalna, zalecana głębokość brodzenia to 762 mm. Większe gabaryty wymagały zastosowania wydajniejszych hamulców i zmiany parametrów podwozia.

Dopuszczalna ładowność wzrosła do 725 kg a do tego Gladiator może ciągnąć przyczepę o wadze 3470 kg.

Jeep GladiatorJeep Gladiator fot. Jeep

Klienci mają do wyboru benzynową jednostkę V6 o pojemności 3,6 litra o mocy 288 KM (352 Nm). W ofercie jest również dostępny diesel 3.0 V6 (263 KM, 599 Nm).

To jedyny pickup na rynku ze zdejmowanym, sztywnym lub miękkim dachem. Na dodatek producent przewidział możliwość demontażu przedniej szyby.

Zobacz wideo
Więcej o: