BMW X7 M - coraz więcej wskazuje, że taki model nie powstanie

O powstaniu pełnoprawnej wersji M nowego, flagowego SUV-a BMW plotkowano jeszcze zanim BMW X7 oficjalnie pokazano. Teraz pojawiają się informacje, że przy BMW X7 M stoi duży znak zapytania.

Bawarczycy oficjalnie nie komentują pogłosek o BMW X7 M, ale to nie przeszkadza nikomu, by raz po raz o takim modelu pojawiały się plotki. Prawie zawsze powołujące się na "źródła bliskie marki". Teraz jednak BMW Blog ma smutne informacje dla potencjalnych nabywców superluksusowego SUV-a w sportowym wydaniu. Według źródeł BMW Blog, BMW X7 M nie powstanie w najbliższym czasie.

Skąd taka decyzja? Popyt na taką wersję jest zbyt mały, by BMW inwestowało miliony euro w tworzeniu hardcorowej wersji swojego okrętu flagowego.

Zobacz wideo

Zwłaszcza, że w ofercie BMW X7 już teraz znajduje się bardzo mocna wersja xDrive50i, pod maską której pracuje 4,4-litrowa, podwójnie doładowana V-ósemka o mocy 462 KM i 648 Nm maksymalnego momentu obrotowego. V8 rozpędza X7 do 100 km/h w 5,3 s. W Europie X7 xDrive50i na razie nie jest dostępne. U nas topowa odmiana to 400-konne X7 M50d. Potężny diesel oferuje praktycznie identyczne osiągi - 5,4 s do setki i 250 km/h prędkości maksymalnej.

Waszym zdaniem BMW powinno w przyszłości wprowadzić do sprzedaży pełnoprawne BMW X7 M?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.