SUV Lamborghini zatrzymany w Dorohusku to 650-konny Urus. Co warto wiedzieć o tym aucie?

SUV Lamborghini, który został zatrzymany przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej, to model Urus. W tej konfiguracji został wyceniony na 1,4 miliona złotych. Co warto wiedzieć o Lamborghini Urusie?

Strażnicy graniczni zatrzymali w Dorohusku 37-letnie kierowcę, który jechał Lamborghini Urusem i próbował wyjechać na Ukrainę. Jak się okazało, wycenione na 1,4 miliona złotych auto było poszukiwane. Więcej dowiecie się z artykułu poniżej. My postanowiliśmy przybliżyć SUV-a Lamborghini. To wciąż bardzo młody model.

Lamborghini Urus, luksusowy i superszybki SUV z bykiem na masce, to naprawdę spore auto. Urus mierzy bowiem 5112 mm długości, 2016 mm szerokości i 1638 mm wysokości. Lamborghini postawiło na ostrą i agresywną stylistykę - SUV ma się godnie prezentować przy Huracanie i Aventadorze.

Samochód marki Lamborghini Urus zatrzymany na polsko-ukraińskim przejściu granicznym.Samochód marki Lamborghini Urus zatrzymany na polsko-ukraińskim przejściu granicznym. Fot. www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl


Za napędzanie Lamborghini Urusa odpowiada czterolitrowa, podwójnie doładowana V-ósemka. To wiedzieliśmy już wcześniej, ale teraz Lamborghini potwierdziło jej moc - to niemal okrągłe 650 KM i 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Potężny silnik współpracuje z 8-biegowym automatem.

Osiągi Lamborghini Urusa robią wrażenie. Wskazówka prędkościomierza mija pierwszą setkę po zaledwie 3,6 s, druga setka to kwestia 12,8 s, a Urus przestanie się rozpędzać dopiero przy 305 km/h.

Lamborghini Urus 2017Lamborghini Urus 2017 fot. Lamborghini

Moc przekazywana jest na koła obydwu osi w proporcjach: 40 proc. na przód i 60 proc. na tył. To standardowe liczby Urusa.

W razie potrzeby inteligentny system może przerzucić 70 proc. momentu na przód lub nawet 87 proc. na tył. Ciekawym elementem, zaczerpniętym prosto z Aventadora S, jest system tylnych kół skrętnych, który ma znacząco poprawić prowadzenie i stabilność SUV-a.

Lamborghini Urus 2017Lamborghini Urus 2017 fot. Lamborghini

We wnętrzu znajdziemy oczywiście materiały najwyższej jakości. Kabina została zaprojektowana w stylu Lamborghini z charakterystycznymi przełącznikami i ostrymi liniami. Trzy wielkie ekrany - wirtualne zegary, duży wyświetlacz systemu multimedialnego oraz ekran do obsługi np. klimatyzacji - przypominają nowe Audi A8.

Lamborghini Urus jest naszpikowane najnowszymi technologiami - na pokładzie znajdziemy wszystkie systemy bezpieczeństwa i asystentów kierowcy, jakie koncern VAG ma w swoim portfolio.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (5)
SUV Lamborghini zatrzymany w Dorohusku to 650-konny Urus. Co warto wiedzieć o tym aucie?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: idzie lepsze

  Oceniono 8 razy 0

  Co należy wiedzieć o tym aucie? Że to grupa VAGa, więc jak prowadzisz skodę, to prawie jakbyś pruł lambo ;) A wraz z przejęciem marki pod strzechę zawitały fejkowe guziki, toporne linie i inne wspaniałe technologie rodem z ludowego wagena, idealnie pasujące do włoskiej legendy sportowej motoryzacji...

 • Gość: dziadek Antoni

  Oceniono 1 raz -1

  Zdolny ten chłopak z Ukrainy....................najnowsze systemy, a On dał radę.

 • Gość: emzet

  Oceniono 7 razy -1

  Szkoda tylko że do**bali mu te wielkie ohydne klamki praktycznie w połowie wysokości drzwi...
  Niby wykwintne włoskie super auto a klamy podpieprzone prosto z polo...

 • Gość: Jan

  Oceniono 3 razy -1

  to kto go prowadził że nie uciekł?

 • Jan Nowak

  Oceniono 2 razy -2

  Poszukiwany, czyli zajumany. Wszystkie elektroniczne gadżety, a o zabezpieczeniu przed kradzieżą zapomnieli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX