Genewa 2019 - Alfa Romeo Tonale - jeden z najpiękniejszych SUV-ów targów

Filip Trusz
Alfa Romeo Tonale to zdecydowanie jedno z największych pozytywnych zaskoczeń targów. Alfa pokazała koncept nowego SUV-a o napędzie hybrydowym. Auto już niedługo ma wejść do produkcji.

Alfa Romeo Tonale to bezpośrednia zapowiedź nowego SUV-a włoskiej marki. Nowy model będzie o klasę mniejszy od Stelvio, powalczy więc o klientów, którzy szukają SUV-a premium w rozmiarze kompaktowym.

Bardzo mocnym punktem Tonale jest wygląd. Na całych genewskich targach trudno znaleźć równie urodziwego SUV-a. Alfa Romeo Tonale sprytnie miesza nowoczesny design z nawiązaniami do samochodów z przeszłości.

Alfa Romeo Tonale ConceptAlfa Romeo Tonale Concept fot. Filip Trusz

Przykłady? Wzór 21-calowych felg Tonale to forma lekkiej konstrukcji architektonicznej, tworzącej rzetelną i sugestywną realizację okrągłego motywu. Historia tarczy telefonu sięga roku 1960, kiedy to była ona prezentowana na kultowej Alfie 33 Stradale. Wyróżniający się wzór koła Tonale współgra z ekskluzywnym stylem opon Pirelli. Odważna, elegancka boczna bryła nadwozia przywołuje na myśl Duetto oraz Disco Volante Spider, natomiast „Linea GT" Tonaleto hołd dla GT Junior.

Dla miłośników włoskiej marki - Tonale to prawdziwy majstersztyk.

Alfa Romeo Tonale ConceptAlfa Romeo Tonale Concept fot. Filip Trusz

Co ważne, pod piękną karoserią kryje się nowoczesny napęd hybrydowy typu plug-in. Produkcyjne Tonale będzie hybrydą ładowaną z gniazdka. Alfa podkreśla, że współpracujący z jednostką spalinową e-motor ma za zadanie dostarczanie emocji i frajdy z jazdy. W Tonale napęd elektryczny obejmuje osiągi i stanowi nowy sposób na osiągnięcie ich wysokich parametrów i wyjątkowej przyjemności z jazdy.

Jak przystało na hybrydę ładowaną z gniazdka, Alfa Romeo Tonale będzie potrafiła jeździć na samym prądzie.

Szczegóły napędu na razie pozostają tajemnicą. Włosi obiecują jedna, że produkcyjne Tonale to nie kwestia lat, a najbliższych miesięcy. Hybrydowy SUV z Włoch odkryje przed nami swoje tajemnice już w najbliższym czasie.

Alfa Romeo Tonale ConceptAlfa Romeo Tonale Concept fot. Alfa Romeo

Więcej o: