Genewa 2019 - Fiat Centoventi EV Concept - zapowiedź elektrycznego mieszczucha

W Genewie Fiat obchodzi 120. urodziny. Dlatego właśnie nowy koncept nazywa się Centoventi, co oznacza po włosku 120. Co to za model?

Fiat Centoventi EV Concept to elektryczny samochód, który ma się poruszać po miastach przyszłości. Nie brakuje głosów, że w podobnym stylistycznym kierunku podaży kiedyś nowa Panda.

Fiat Centoventi EV Concept to ciekawy projekt, ponieważ można go bardzo szeroko personalizować. Dotyczy to również baterii, bo kierowca będzie mógł doposażyć auto w trzy dodatkowe akumulatory, nawet jeżeli nie zaznaczy ich na liście opcji przy zakupie.

Szczegółów elektrycznego napędu nie znamy, ale Włosi zdradzili zasięg konceptu. Zależy oczywiście od liczby baterii. Waha się od 100 do 500 km.

Fiat Centoventi EV ConceptFiat Centoventi EV Concept fot. Fiat

Personalizować będzie można także wygląd Fiata Centoventi EV Concept. Przykładowo, wybrać będzie można po 4 różne dachy, zderzaki, kołpaki i elementy. Będzie je można wymieniać w dowolnym momencie.

Fiat przymierza się do poważnego odświeżenia swojej miejskiej gamy. Nowe auta mają powstawać na nowej platformie. Całkiem prawdopodobne, że produkcyjny model, który wyrośnie z Fiata Centoventi EV Concept - również.

Fiat Centoventi EV ConceptFiat Centoventi EV Concept fot. Fiat

Na prezentacji dowiedzieliśmy się, że już za rok zostanie zaprezentowana nowa generacja Fiata 500. Od razu na premierę ma być gotowa elektryczna wersja.

Więcej o: