Genewa 2019 - Kia Imagine by Kia - styliści wciąż w formie

Filip Trusz
Styliści Kii znajdują się ostatnio w wyśmienitej formie. Rynek ciepło przyjął odważnie narysowanego Stingera, a teraz Kia pozwala nam zajrzeć w swoją elektryczną przyszłość.

Imagine by Kia to koncept, który ma pokazywać, jak w przyszłości (niedalekiej, jak zaznacza producent) mogą wyglądać elektryczne auta Kii.

To zapowiedź pierwszego w historii producenta czterodrzwiowego samochodu elektrycznego. Oczywiście w porównaniu z konceptem, produkcyjne auto nie będzie aż tak odważnie narysowane.

Kia nie zdradziła jeszcze szczegółów napędu swojego tajemniczego konceptu. Pewni możemy być tylko, że napędza go silnik lub silniki elektrycznego. Przedstawiciele marki podkreślają, że ma to być auto, którym na pierwszym miejscu stoją osiągi i przyjemność z prowadzenia.

Ciekawostką jest też wnętrze. Nowy koncept Kii w minimalistycznym, bardzo futurystycznym wnętrzu będzie miał aż 21 ekranów. Każdy ma pracować oddzielnie i wyświetlać inne informacje. Zanim skrytykujecie Kię za przesadę, to warto nadmienić, że absurdalna liczba ekranów to tylko żart projektantów - Koreańczycy chcą tym wnętrzem puścić oczko do wszystkich, którzy narzekają na pojawianie się w nowych autach kolejnych ogromnych wyświetlaczy.

Koncept KiiKoncept Kii fot. Kia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.