Nowości Toyoty na Genewa Motor Show 2019

Salon samochodowy w Genewie to wydarzenie o skali światowej. Właśnie tu debiutują najgorętsze motoryzacyjne premiery wszystkich marek. Nowości nie zabrakło też na stoisku Toyoty.

Toyota GR Supra GT4 Concept

Największe zainteresowanie budzi oczywiście nowa Toyota GR Supra, która po raz pierwszy została pokazana europejskiej publiczności. Atmosferę podgrzewa jeszcze wyścigowa wersja - GR Supra GT4 Concept, która spełnia wymogi wyścigów klasy GT4.

Przeczytaj także: Genewa 2019 - Nowa Toyota GR Supra wita się z europejską publiką

Toyota GR Supra GT4 ConceptToyota GR Supra GT4 Concept Zuzanna Krzyczkowska

Toyota Corolla TS TREK

Zejdźmy jednak na ziemię. I to nawet nieutwardzoną. Gama Toyoty Corolii jest bardzo szeroka - mamy hatchbacka, rodzinne kombi i eleganckiego sedana. Teraz do gamy dołącza Corolla TS TREK, czyli wersja uterenowiona. Corolla Trek występuje tylko w odmianie kombi (Touring Sports), i jest "kuzynką" Aurisa Freestyle. Toyota Corolla TS TREK ma podniesione o 20 mm zawieszenie i plastikowe nakładki na nadkola, które dodają nadwoziu terenowego charakteru. Taka odmiana ma być bardziej praktyczna, szczególnie jeśli planujemy opuszczać utarte drogowe szlaki.

Przeczytaj także: Toyota Corolla TREK - podniesione kombi dla aktywnych

Toyota Corolla TS TrekToyota Corolla TS Trek Zuzanna Krzyczkowska

Toyota Corolla GR Sport

Poza odmianą uterenowioną, Toyota Corolla doczekała się też wersji usportowionej. Pakiet GR Sport to nie tylko aerodynamiczne elementy nadwozia, ale także adaptacyjne zawieszenie Adaptive Variable Suspension, które właśnie ma swój debiut. Układ steruje siłą tłumienia przy wszystkich czterech kołach, zmniejszając wychylenia nadwozia i poprawiając komfort jazdy. Wraz z bardziej precyzyjnym układem kierowniczym ma dostarczać sportowe doznania podczas jazdy.

Przeczytaj także: Genewa 2019 - nadchodzi sportowa Toyota Corolla GR Sport

Toyota Corolla GR SportToyota Corolla GR Sport Zuzanna Krzyczkowska

Toyota Aygo X-cite

Podczas targów samochodowych w Genewie debiutuje także Toyota Aygo w wersji X-cite. Ten japoński mieszczuch to dla kierowców nowy sposób na wyróżnienie się z tłumu. Jest to też kolejna wersja tego modelu z dwukolorowym nadwoziem. Wersja X-cite wyróżnia się lakierem Pure Orange na karoserii oraz czarnym dachem. Komponuje się z nimi ornament Pure Orange na przednim spojlerze oraz czarne obudowy bocznych lusterek. W tej odmianie również znajdziemy światła przeciwmgielne, przyciemniane tylne szyby i lśniąco czarne, aluminiowe obręcze kół o 10 ramionach i średnicy 15 cali.

Toyota Aygo x-citeToyota Aygo x-cite Zuzanna Krzyczkowska

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.