Tesla Model Y - oficjalna prezentacja małego SUV-a już 14 marca. Elon Musk potwierdza

Filip Trusz
Tesla Model Y zostanie zaprezentowana już 14 marca. Elektryczny SUV będzie zbudowany na bazie Modelu 3. Elon Musk właśnie potwierdził oficjalną datę premiery i zdradził kilka szczegółów.

Tesla Model Y będzie mniejszą i tańszą wersją Modelu X. Oznacza to, że kalifornijska marka szykuje dla swoich klientów kolejnego SUV-a. Konstrukcyjnie Model Y będzie bazował na Modelu 3. Z najtańszą Teslą ma dzielić ok. 75 proc. części.

Elon Musk zdradził nie tylko datę premiery, którą zaplanowano na 14 marca, ale także kilka szczegółów o nowym samochodzie;

  • Model Y ma być większy od Modelu 3 o ok. 10 proc;
  • różnica w cenie również ma wynieść ok. 10 proc.
    Model Y będzie droższy od Modelu 3, który niedawno doczekał się bazowej, kosztującej 35 000 dolarów wersji. Możemy się spodziewać, że na początku Tesla będzie oferować droższe i mocniejsze wersje Modelu Y. Na najsłabszą i najtańszą odmianę trzeba będzie poczekać. W przypadku Modelu 3 było to ok. 2 lata;
  • zasięg Modelu Y będzie trochę mniejszy od Modelu 3 w porównywalnych wersjach;
  • premiera odbędzie się w Los Angeles 14 marca.

Na więcej szczegółów musimy poczekać jeszcze 10 dni. Na razie Tesla nie ujawniła jeszcze zdjęć nowego samochodu, a do Internetu wypuszczono tylko kilka teaserów. Możemy się jednak spodziewać, że stylistycznie Model Y będzie nawiązywał do większego Modelu X.

Tesla Model YTesla Model Y fot. Tesla

Już niedługo oferta Tesli będzie liczyła 4 modele: S, E, X oraz Y. Na horyzoncie widać także nowego Roadstera.

Zobacz wideo
Więcej o: