Bazowa Tesla Model 3 wchodzi do sprzedaży po 2 latach od zapowiedzi. Kosztuje 35 tysięcy dolarów

Filip Trusz
Podczas prezentacji Tesli Model 3 Elon Musk zapowiadał, że najmniejsza Tesla będzie kosztować wyjściowo 35 tysięcy dolarów. Na taką wersję kierowcy musieli jednak czekać 2 lata.

Bazowa, kosztująca 35 tysięcy dolarów, Tesla Model 3 pojawiła się właśnie na stronie kalifornijskiego producenta. Pierwsze auta mają trafić do klientów jeszcze w marcu. Na obiecaną przy premierze tanią Teslę trzeba było czekać więc ok. 2 lat, ale to i tak szybciej niż się wszyscy spodziewali.

Tesla Model 3 w tej wersji zaoferuje najmniejszy zasięg na jednym ładowaniu ze wszystkich Modeli 3 - ma to być 355 km. Oszczędności poszukano także w wyposażeniu auta. Przykładowo, tapicerka będzie materiałowa, fotele i kierownica ustawiane manualnie, system multimedialny zostanie pozbawiony niektórych funkcji, a zestaw audio nie będzie grał tak dobrze, jak w droższych Modelach 3.

Mimo to, wciąż wrażenie będą robić osiągi bazowej Tesli Model 3. Producent obiecuje przyspieszenie do 100 km/h na poziomie 5,6 sekundy i 209 km/h prędkości maksymalnej.

Przy okazji premiery bazowej wersji do sprzedaży zostaje wprowadzona Tesla Model 3 Standard Range Plus. Będzie kosztować 37 tysięcy dolarów, przyspieszać do 100 km/h w 5,3 s, a na pełnych akumulatorach przejedzie 386 km. Ma być także lepiej wyposażona.

Zobacz wideo