Toyota Corolla w dwóch nowych wersjach - GR Sport oraz Trek

Filip Trusz
Toyota do Genewy przywiezie dwie wyjątkowe wersje nowej Corolli. Corolla GR Sport to bardziej sportowa propozycja, z kolei Corolla Trek to kombi dla ludzi, którzy czasem lubią zjechać z asfaltowych dróg.

Dwie wersje specjalne nowej Toyoty Corolli zadebiutują podczas rozpoczynającego się już w przyszłym tygodniu Salonu Samochodowego w Genewie. Obydwie mają być dostępne tylko z hybrydami 1.8 lub 2.0 i bazować na wyższych wersjach wyposażenia nowego kompaktu.

Toyota Corolla GR Sport

Toyota Corolla GR Sport będzie dostępna jako hatchback i kombi. Tę wersję rozpoznamy po lekko sportowym zacięciu. Przykładowo, to dwutonowe malowanie w kolorze Dynamic Grey, z którym kontrastują czarne elementy (dach, lusterka, przyciemniany grill), czerwone akcenty, czy 18-calowe felgi. We wnętrzu nie zabraknie kolejnych akcentów, jak czerwone przeszycia w strategicznych miejscach.

Według pierwszych doniesień, Toyota Corolla w wersji GR Sport ma się pojawić na drogach dopiero w styczniu 2020 r.

Toyota Corolla GR SportToyota Corolla GR Sport fot. Toyota

Toyota Corolla Trek

Trochę krócej, bo do sierpnia, trzeba będzie poczekać na Toyotę Corollę Trek. Wiele osób z pewnością kojarzy tę nazwę - Toyota połączyła siły z producentem rowerów.

Trek będzie wersją inspirowaną crossoverami  i SUV-ami. Zgodnie z rynkowymi trendami Corolla Trek będzie dostępna tylko w nadwoziu kombi. Podobnie postępuje główny rywal Toyoty w Europie - Volkswagen z Golfem Alltrackiem i Skodą Octavią Scout.

Toyota Corolla TrekToyota Corolla Trek fot. Toyota

"Terenowa" wersja Corolli ma się nie ograniczać tylko do paru stylistycznych akcentów, jak srebrne atrapy osłon podwozia, dodatkowe nakładki na nadkola i 17-calowe felgi. To również prześwit zwiększony o 20 mm.

Producent nie pokazał jeszcze zdjęć wnętrza, ale z informacji prasowej możemy się dowiedzieć, że dla Corolli Trek zarezerwowano dwukolorową tapicerkę oraz drewniane akcenty w kabinie (prawdopodobnie będzie to plastik udający drewno, ale może Toyota nas zaskoczy).

Toyota Corolla TrekToyota Corolla Trek fot. Toyota

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA