Volkswagen T-Roc R - 300 KM mocy w małym crossoverze

Filip Trusz
Volkswagen T-Roc R w Genewie zostanie pokazany jeszcze w formie konceptu, ale będzie to już tylko krok przed wersją produkcyjną.

Volkswagen T-Roc R opisywany jest przez samego Volkswagena jako "bliski produkjci koncept". A to oznacza, że gotowego T-Roca R powinniśmy zobaczyć jeszcze w tym roku i nie będzie się znacząco różnił od crossovera, który zostanie zaprezentowany już w przyszłym tygodniu w Genewie.

Zgodnie z przewidywaniami, pod maskę Volkswagena T-Roca R trafi dwulitrowy silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Znamy tę jednostkę z Golfa R sprzed liftingu, a koncern VAG niedawno użył jej w Cuprze Atece. Podobnie jak w hiszpańskim aucie, również w T-Rocu R standardem będzie napęd 4x4 oraz dwusprzęgłowa, siedmiobiegowa skrzynia DSG.

Volkswagen T-Roc R ConceptVolkswagen T-Roc R Concept fot. VW

Volkswagen T-Roc R ma się rozpędzać do 100 km/h w 4,9 s, a prędkość maksymalna zostanie ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Sportowy crossover otrzyma także nowy tryb jazdy, Race, w którym ma pokazać pełnię swojego potencjału.

T-Roc R to nie tylko mocny silnik, ale także dostosowanie całego auta do nowej mocy. VW mówi o przeprojektowaniu układu kierowniczego, zawieszenie, większych hamulcach, czy wydechu Akrapovica. Lekko zmieni się także wygląd crossovera, a w kabinie znajdziemy wiele sportowych akcentów.

Volkswagen T-Roc R ConceptVolkswagen T-Roc R Concept fot. VW

Więcej o:
Komentarze (7)
Volkswagen T-Roc R - 300 KM mocy w małym crossoverze
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Lolo

  Oceniono 6 razy 2

  Ciekawe czy w tej wersji tylny spoiler też będzie odpadal.... Czekam na kolejną akcje serwisowa... To totalna lipa

 • Gość: Wolfgang

  Oceniono 3 razy 1

  ale pasztet.

 • Gość: asan

  Oceniono 3 razy -1

  Ale po co? Pytam: po co? Bogata gó...arzeria będzie się w tym rozbijać, ledwo panując nad kierownicą. Po co tyle mocy? Komu ma to zaimponować? Może na jakiejś zapadłej wsi, bo w reszcie kraju ta marka NIE MA ŻADNEGO PRESTIŻU. Zatem i 600 KM nie pomoże .....

 • Gość: aaaaa

  Oceniono 3 razy -1

  Pienkny. Szkoda rze nie w TDI

 • Gość: Gość

  Oceniono 4 razy -2

  I co zatkało kakao biedocie z ciwików i innego gów.... samochodo-podobnego????

 • Gość: GD2No

  Oceniono 2 razy -2

  T-rzyg belką z tyłu , może ten dostanie wielowuhacz, może chociaż Jopek...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX