Nowy Peugeot 208 - wyciekły pierwsze zdjęcia przed debiutem w Genewie

Piotr Kozłowski
Nowy Peugeot 208 to drugi - po 508 - przedstawiciel nowego języka stylistycznego Peugeota. Francuski maluch ma być dostępny z silnikami Diesla, benzynowymi oraz w wersji w pełni elektrycznej.

Szczegółów dotyczących nowego Peugeota 208 jest na razie niewiele. Wiadomo, że oficjalny debiut nastąpi w marcu na Salonie Samochodowym w Genewie, ale już dziś do sieci wyciekły oficjalne zdjęcia. 

Nowy Peugeot 208 - co o nim wiemy

Nowy Peugeot 208 ma być dostępny w kilku wersjach: z silnikiem Diesla, z motorami benzynowymi i jako samochód elektryczny. Ta ostatnia ma wykorzystywać napęd z DS3 Crossback E-Tense, który umożliwia przejechanie 300 km na jednym ładowaniu. Nowego Peugeota 208 zbudowano na platformie CMP.

Stylistycznie nowe 208 całymi garściami czerpie z flagowego 508. W przedni pas wkomponowano charakterystyczne LED-owe kły, a tylne reflektory z klasyczną grafiką zostały połączone czarną, szeroką listwą. 

Peugeot 208Peugeot 208 Fot. Peugeot

Wnętrze jest równie futurystyczne i oryginalne. Zegary wciąż znajdują się nad wieńcem kierownicy. Centralnym punktem kokpitu jest wysoko usytuowany ekran dotykowy, pod którym - podobnie jak w innych nowych modelach Peugeota - znalazły się przyciski wywołujące najważniejsze funkcje systemu multimedialnego. Zdjęcie tunelu środkowego sugeruje, że nowy Peugeot 208 będzie dostępny nie tylko z manualną, ale też z nową, automatyczną skrzynią biegów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.