Nadchodzi nowy SUV Opla. Będzie produkowany we Francji

Opel znajdujący się już pod skrzydłami Grupy PSA, pracuje nad nowym modelem. Mowa o crossoverze segmentu B, choć oficjalny komunikat dumnie mówi o SUV-ie. Nowy model będzie produkowany w fabryce w Poissy, należącej do francuskiego koncernu.

Nowy model Opla będzie SUV-em segmentu B bazującym na nowej platformie CMP. Na niej opiera się m.in. DS 3 Crossback. Jest to nowoczesna konstrukcja umożliwiająca montaż zarówno silnika benzynowego jak i wysokoprężnego. Dodatkowo jest przystosowana do napędu elektrycznego, co może sugerować elektryfikację nowego Opla.

Zobacz wideo

Nowa Mokka X?

Mówi się, że owiana tajemnicą nowość to kolejna generacja Mokki X. Aktualna generacja zadebiutowała w 2016 roku i została wyjątkowo ciepło przyjęta przez kierowców. Najmniejszy czteronapędowy Opel do tej pory cieszy się dużą popularnością.

Póki co nie wiadomo jak nowy model będzie się nazywał, ani kiedy ruszy jego produkcja. Wiadomo jednak, że najnowszy Opel będzie powstawał we francuskiej fabryce w Poissy. W zakładzie należącym do koncernu PSA powstają już takie modele jak Peugeot 208, DS 3 oraz DS 3 Crossback. W 2018 r. fabryka wyprodukowała 175 tys. samochodów.

Opel Mokka XOpel Mokka X fot. Michał Dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.