Ile kosztuje Skoda Scala? Następca Rapida został wyceniony

Choć Skoda Scala opuszcza już fabryczne mury, marka nie podała jeszcze oficjalnego polskiego cennika. Nowy model został jednak wyceniony w Niemczech. Ile trzeba zapłacić za następcę Rapida za zachodnią granicą?

Skoda Scala zastąpi model Rapid Spaceback. Nowy czeski kompakt jest bardziej przestronny, lepiej wykonany, na pokład trafiło wiele nowoczesnych technologii, a stylistyka wyznacza nowy kierunek marki.

Zobacz wideo

Skoda się ceni

Póki co bazową propozycją w gamie silnikowej jest benzynowa jednostka 1.0 TSI o mocy 115 KM. Za auto w wersji wyposażenia Ambition w Niemczech zapłacimy 21 450 euro, czyli przy obecnym kursie około 92 800 zł. Za wariant Active z wysokoprężnym silnikiem 1.6 TDI legitymującą się taką samą mocą, zapłacimy 21 500 euro, czyli ponad 93 tysiące złotych.

Nieco później do gamy silnikowej dołączy bazowa jednostka 1.0 TSI, która będzie generować moc 95 KM. Ta wersja będzie oferowana jedynie w wyposażeniu Active i będzie jednocześnie najtańszą Scalą w cenniku. W Niemczech trzeba za nią zapłacić 17 350 euro, czyli około 75 tys. zł.

Skoda ScalaSkoda Scala Fot. Skoda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.