Nowa elektryczna Kia zadebiutuje na targach w Genewie

Jedne z najsłynniejszych targów motoryzacyjnych na świecie, Geneva Motor Show, zaczynają się już za moment. Co roku na początku marca genewski salon samochodowy przyciąga tysiące fanów motoryzacji, a producenci pokazują swoje nowości. Już za kilak dni Kia zaprezentuje swój najnowszy elektryczny concept car.

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, Kia zaprezentuje odważny, elektryczny samochód koncepcyjny. Póki co to jedynie model koncepcyjny, ale ma wskazać w jakim kierunku chce podążać koreańska marka.

Model studyjny elektrycznego samochodu przyszłości został zaprojektowany w europejskim centrum designu marki Kia we Frankfurcie i odzwierciedla świat e-mobilności. Coraz więcej koreańskich aut powstaje w Europie, pod kątem europejskiego klienta.

Zobacz wideo
Nie tylko w branży motoryzacyjnej design powinien chwytać za serce i powodować jego szybsze bicie. Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby miało być inaczej tylko dlatego, że samochód jest elektryczny

– mówi Gregory Guillaume, wiceprezes ds. designu w Kia Motors Europe.

Podczas projektowania elektrycznego auta nowej generacji wyobrażaliśmy sobie, jakie będą potrzeby przyszłych klientów dotyczące nie tylko zasięgu, ale również osiągów auta i dynamiki jazdy. Jedno jest pewne – samochody wciąż powinny i mogą wywoływać gęsią skórkę. Concept car nowego elektrycznego auta marki Kia odzwierciedla nasz stosunek do e-mobilności, która może być emocjonująca. Nie tylko z punktu widzenia designu, ale również podczas jazdy elektrycznym autem

– wyjaśnia Guillaume.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.