Rivian - Amazon inwestuje 700 milionów dolarów w nową markę

Rivian to startup, który skupia się na autach elektrycznych. Nie można go traktować z przymrużeniem oka, bo właśnie Amazon potwierdził potężną inwestycję w nową inicjatywę.

O Rivianie zrobiło się głośno pod koniec zeszłego roku. Nowy startup zaprezentował w listopadzie podczas Los Angeles Show dwa koncepty samochodów elektrycznych. Pickupa R1T, którego widzicie na zdjęciach oraz SUV-a R1S.

Produkcja obydwu modeli miałaby się rozpocząć pod koniec 2020 r w fabryce Riviana w Normal, w stanie Illinois. Podczas prezentacji mogliśmy się dowiedzieć, że obydwa pojazdy zapewnią ponad 643 km zasięgu na jednym ładowaniu. Mają się też wyróżniać zdolnościami terenowymi i osiągami.

Takich zapowiedzi słyszeliśmy już wiele, ale Rivian zyskuje coraz poważniejszych inwestorów. Amazon właśnie potwierdził, że zainwestuje w startup 700 milionów dolarów.

To jednak nie wszystko. Reuters informuje, że inwestycją w Riviana jest zainteresowane jest także General Motors. Czyżby na motoryzacyjnej mapie świata miał się pojawić kolejny ważny gracz?

Więcej o:
Komentarze (10)
Rivian - Amazon inwestuje 700 milionów dolarów w nową markę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • walek7003

  Oceniono 10 razy 6

  Nowy gracz właśnie powstaje w Polsce, będzie to Narodowy Producent samochodów elektrycznych. Amazon może pomarzyć o takim sponsorze. Do tego wszystko w niebie załatwione, pozwolenia, opinie i projekty niebieskie.

 • futon

  Oceniono 1 raz 1

  " Mają się też wyróżniać zdolnościami terenowymi i osiągami." No skoro tak, to ja przepraszam ...

 • ks-t

  Oceniono 2 razy 0

  Te 640 km to wg norm amerykańskich czy europejskich? NAsze, europejskie normy badań są dwukrotnie bardziej wymagające od amerykańskiech. Pamiętajcieże nawet włączenie świateł zmniejsza zasięg elektryka o 20 procent, a co dopiero np. klimatyzacja. Badania przeprowadzone przez europejskich dziennikarzy na torze w Barcelonie pokazały że TESLA x i S chwaląca się ogromnym zasięgiem daje radę na 400 km. Inne marki średnio od 140 do 230 km. W Polsce, z uwago na temperatury i korki trzeba to jeszcze zmniejszyć o 20 procent. NIe ma cudów. Energia to energia. Jeśli większy zasięg to kosztem niebywałego akumulatora. Np Jaguar ma ponad 300 km zasięgu, ale kosztuje 390 tysięcy złotych.

 • sonix24

  0

  Po co R1T? Od razu R2D2 :)

 • harry.s.totteles

  Oceniono 6 razy 0

  Może Amazon lepiej by zaczął płacić podatki? Za ubiegły rok w USA zapłacił -1% (minus jeden) podatku, czyli nie zapłacił nic i dostał 127 mln zwrotu.

 • dura_lex

  Oceniono 4 razy -2

  Oba pojazdy będą mieć zasięg 643km... gdy drugi wystartuje w miejscu, w którym pierwszemu braknie prądu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX