Rivian - Amazon inwestuje 700 milionów dolarów w nową markę

Rivian to startup, który skupia się na autach elektrycznych. Nie można go traktować z przymrużeniem oka, bo właśnie Amazon potwierdził potężną inwestycję w nową inicjatywę.

O Rivianie zrobiło się głośno pod koniec zeszłego roku. Nowy startup zaprezentował w listopadzie podczas Los Angeles Show dwa koncepty samochodów elektrycznych. Pickupa R1T, którego widzicie na zdjęciach oraz SUV-a R1S.

Produkcja obydwu modeli miałaby się rozpocząć pod koniec 2020 r w fabryce Riviana w Normal, w stanie Illinois. Podczas prezentacji mogliśmy się dowiedzieć, że obydwa pojazdy zapewnią ponad 643 km zasięgu na jednym ładowaniu. Mają się też wyróżniać zdolnościami terenowymi i osiągami.

Takich zapowiedzi słyszeliśmy już wiele, ale Rivian zyskuje coraz poważniejszych inwestorów. Amazon właśnie potwierdził, że zainwestuje w startup 700 milionów dolarów.

To jednak nie wszystko. Reuters informuje, że inwestycją w Riviana jest zainteresowane jest także General Motors. Czyżby na motoryzacyjnej mapie świata miał się pojawić kolejny ważny gracz?

Więcej o:
Copyright © Agora SA