Cupra zapowiada nowego sportowego crossovera. Czy to Terramar?

Cupra rok temu w Genewie pokazała swój pierwszy samochód w historii - 300-konną Atekę. W 2019 r. sportowa dywizja Seata pokaże kolejny model. Znowu crossovera.

Nowy crossover Cupry został nam pokazany na pierwszym zdjęciu, ale jak to z teaserami bywa, nie widać na nim zbyt wielu szczegółów. Tylny LED-owy pas nowej Cupry przypomina Tarraco, ale niektóre pogłoski mówią, że będzie to zupełnie nowy samochód. Cupra od jakiegoś czasu odgraża się, że lada chwila pokaże "pierwszy model stworzony specjalnie dla Cupry", który nie będzie bazował na żadnym modelu Seata.

Prawdopodobnie będzie się nazywał Cupra Terramar. Ma być SUV-em coupe.

Jaka jednostka napędowa na pokładzie? Przeszczep z Cupry Ateki, a więc 300-konny motor 2.0 TSI, DSG i napęd 4x4. Albo podwójnie doładowany, wysokoprężny silnik 2.0 TDI, niedawno wykorzystany w Kodiaqu RS (240 KM i 500 Nm). Tak przynajmniej donoszą hiszpańskie media.

Cupra swoją nowość pokaże już 22 lutego. Szerszej publiczności nowy crossover będzie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie, który rozpoczyna się już na początku marca.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA