Audi Q4 e-tron Concept - nowy SUV przyjedzie do Genewy

Filip Trusz
Audi Q4 już niedługo dołączy do oferty producenta z Ingolstadt. W Genewie zobaczymy koncepcyjną, elektryczną zapowiedź nowego crossovera w stylu coupe.

Audi Q4 e-tron Concept to zapowiedź produkcyjnego modelu, który wejdzie do sprzedaży już w 2020 lub na początku 2021 roku. Będzie to w pełni elektryczny crossover, wyraźnie mniejszy od aktualnie oferowanego przez Audi e-trona.

Szczegóły techniczne Audi Q4 e-tron Concept pozostają tajemnicą, a Audi ograniczyło się do pokazania nam kilku szkiców nowego crossovera. To przedsmak tego, co zobaczymy już w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Pojawiają się doniesienia, że Q4 e-tron będzie korzystał z bardzo podobnego napędu, co e-tron. Oznacza to dwa silniki elektryczne - jeden napędza koła przedniej, a drugi tylnej osi. Małe Q4 miałoby oczywiście mniej mocy. E-tron w normalnym trybie jazdy dostarcza kierowcy 265 kW, a przy sportowych ustawieniach na chwilę może podnieść łączną moc aż do 300 kW.

Audi Q4 e-tron ConceptAudi Q4 e-tron Concept fot. Audi

Audi Q4 e-tron Concept powinno zainteresować nie tylko miłośników samochodów elektrycznych. Audi Q4, kompaktowy SUV spokrewniony z Q3 i inspirowany autami coupe, ma być dostępny również z klasycznym napędem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.