Skoda Vision iV Concept - Skoda zapowiada elektrycznego crossovera. Pokazano szkic wnętrza

Filip Trusz
Skoda Vision iV Concept będzie jedną z najważniejszych premier Czechów podczas genewskich targów. To wizja w pełni elektrycznego crossovera, który do produkcji wejdzie w przeciągu najbliższych lat.

Skoda Vision iV Concept zostanie oficjalnie zaprezentowana w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Na razie Czesi opublikowali szkice nowego modelu koncepcyjnego. Będzie to drugi crossover Skody, który zadebiutuje w Szwajcarii. Na targach zobaczymy również Skodę Kamiq, małego, klasycznego crossovera, bliźniaka Seata Arony i Volkswagena T-Crossa.

Skoda Vision iV Concept to wizja elektrycznej przyszłości marki. Wszystkie szczegóły techniczne na razie pozostają tajemnicą i zostaną ujawnione bliżej targów.

Wiemy tylko, że Skoda Vision iV Concept została zbudowana na platformie MEB. Volkswagen skonstruował ją dla swoich nowych elektrycznych samochodów, a jeszcze w tym roku powinniśmy zobaczyć pierwszego produkcyjnego Volkswagena z rodziny I.D. Z platformy MEB korzystać będą także pozostałe marki koncernu.

Skoda Vision iV ConceptSkoda Vision iV Concept fot. Skoda

Jak przystało na koncept, styliści pozwolili sobie na trochę szaleństwa. Elektryczny crossover to tzw. SUV-coupe, którego postawiono na aż 22-calowych felgach. Koncept ma zapowiadać język stylistyczny elektrycznych samochodów Skody, ale aż tak odważnych i ostrych linii w produkcyjnych pojazdach producenta byśmy się nie spodziewali.

Co ciekawe, to kolejny już koncept, w którym Skoda zastępuje logo auta z tyłu napisem "Skoda". W Skodzie Vision iV Concept ów napis podświetlany jest na czerwono, co ma podkreślać ponadprzeciętne osiągi i sportowy charakter iV.

Pierwszy produkcyjny elektryk Skody na płycie MEB wyjedzie na drogi w 2020 r.

Aktualizacja 20.02 - wnętrze Skody Vision iV Concept

Skoda wciąż nie ujawniła zdjęć nowego koncepcyjnego crossovera. Dostaliśmy jednak kolejne szkice. Ciekawszy z nich to ten, który pozwala nam zajrzeć do kabiny elektryka.

Skoda Vision iV ConceptSkoda Vision iV Concept fot. Skoda

A tak będzie się prezentował przód Skody Vision iV Concept:

Skoda Vision iV ConceptSkoda Vision iV Concept fot. Skoda

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA