Odświeżony Mitsubishi ASX zadebiutuje w Genewie. To już czwarty facelifting

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zadebiutuje odświeżona wersja kompaktowego SUV-a - modelu ASX. To już czwarty facelifting ASX'a, który wciąż cieszy się zaskakującą popularnością.

Mitsubishi ASX na niektórych rynkach występuje pod nazwami RVR lub Outlander Sport. Wszedł na rynek w 2009 roku, a do dziś sprzedano ponad 1,3 miliona egzemplarzy w 90 krajach na świecie. Największe rynki to Ameryka Północna, Europa, Australia i Chiny.

Mitsubishi ASX 2020Mitsubishi ASX 2020 Mitsubishi

ASX jest trzecim pod względem popularności modelem Mitsubishi i stanowi kluczowy produkt w globalnej strategii sprzedaży japońskiego koncernu. Nie dziwi zatem regularne odświeżanie tak ważnego modelu. Podczas 89. edycji targów Geneva International Motor Show, która odbędzie się na początku marca, popularny model zadebiutuje już w piątej odsłonie.

Główne zmiany

Nowy ASX wprowadza ewolucję w koncepcji stylistycznej nadwozia Dynamic Shield. Przedni zderzak jest bardziej masywny i obejmuje cały centralny przedni pas. Maska jest bardziej pochylona, co poprawiło widoczność z przodu. Charakterystyczne reflektory LED, z kierunkowskazami i światłami przeciwmgielnymi umieszczonymi przy krawędzi zderzaka, podkreślają stylizację typową dla samochodów Mitsubishi.

Również w tylnej części nadwozia zastosowano lampy wykonane w technologii LED (z wyjątkiem kierunkowskazów). Wraz z faceliftingiem w palecie kolorów nadwozia pojawią się nowe, intensywne barwy – Red Diamond, Sunshine Orange oraz Oak Brown.

Lepsze multimedia

Wielkość wyświetlacza zwiększono z siedmiu do ośmiu cali. W najwyższych wersjach wyposażenia dostępny jest system nawigacyjny Tom Tom. Aby uzyskać informację o ruchu w czasie rzeczywistym wystarczy połączyć się z internetem za pomocą smartfona. Co ciekawe, filmy przechowywane na pendrivie z łączem USB mogą być teraz wyświetlane na ekranie SDA (tylko po zatrzymaniu pojazdu).

Mitsubishi ASX 2020Mitsubishi ASX 2020 Mitsubishi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.