Nadchodzi Mercedes-Benz Klasy O. Będzie miejskim samochodem?

Firma Mercedes-Benz szykuje się na naprawdę ekscytujący rok, ale mimo to nie osiada na laurach. Choć najbliższe miesiące przyniosą wiele premier z gwiazdą na masce, marka właśnie zastrzegła w urzędzie patentowym nazwę "Klasa O'.

W 2019 roku Mercedes zasypie rynek nowościami. Ledwo poznaliśmy nową Klasę A i CLS-a, a już za rogiem czeka nowe GLB, odświeżone GLC i Klasa E, a także nowe modele AMG i Maybach.To jednak nowości, które nie są tajemnicą.

Nowy segment

Znacznie większe zainteresowanie wzbudza zarejestrowana przez Mercedesa w europejskim i amerykańskim urzędzie patentowym nazwa „Klasa O”. Zastrzeżono póki co symbole O 120, O 140, O 160 i O 200. Wszystkie nazwy zarejestrowano w kategorii „pojazdy mechaniczne i silniki”. Obecnie oznaczenie O530 w ofercie Mercedesa ma jedynie autobus Citaro. Jednak w Mercedesie „spacja” pomiędzy literą a oznaczeniem silnika, jest charakterystyczna dla aut osobowych.

Niedawno Mercedes zapowiadał plany wprowadzenia na rynek miejskiego auta, jeszcze mniejszego od Klasy A. Biorąc pod uwagę niskie liczby oznaczające wersje silnikowe nadchodzącej Klasy O, jest to całkiem możliwe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.