Pies sam w samochodzie na parkingu? Tesle będą mieć specjalny "psi tryb"

Filip Trusz
Elon Musk znany jest z tego, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Jakiś czas temu jeden z kierowców Tesli poprosił go o tzw. Dog Mode, specjalny tryb, który informowałby, że z pozostawionym psem na parkingu jest wszystko w porządku.

Dog Mode w samochodach Tesli zostanie wprowadzony już w przyszłym tygodniu za sprawą aktualizacji pokładowego systemu multimedialnego. Elon Musk, wciąż najważniejsza osoba w Tesli Motors (mimo że oficjalnie nie jest już prezesem), zapowiedział nowy tryb na Twitterze.

Dog Mode w Teslach

O co chodzi w "psim trybie"? To ukłon w stronę wszystkich posiadaczy czworonogów, którzy czasem muszą zostawić psa w samochodzie.

Jakiś czas temu jeden z właścicieli Tesli spytał Elona Muska, czy jest możliwość wprowadzenia do samochodów z Kalifornii tzw. Dog Mode. To specjalny tryb, w którym Tesla miałaby uruchomioną klimatyzację, nastrojową muzykę, a pokładowy ekran wyświetlałby widoczny napis w stylu "wszystko ze mną w porządku, mój właściciel zaraz wróci".

Sentry Mode - kolejna nowość

Drugą nowością będzie Sentry Mode. Również wprowadzony na życzenie klientów na Twitterze. Tesle wyposażone są w kamery 360, które monitorują całe otoczenie pojazdu. To bardzo przydatne rozwiązanie przy parkowaniu i manewrach w ciasnych uliczkach. Dzięki Sentry Mode kamery będą mogły działać także po wyłączeniu samochodu i nagrywać co się dzieje wokół.

Byłby to bat na wandali, złodziei i kierowców, którzy uciekną z miejsca zdarzenia po zarysowaniu auta przy parkowaniu. Prośba o Sentry Mode pojawiła się na Twitterze, gdy ktoś wybił jednemu z właścicieli Tesli szybę na parkingu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (5)
Tesla Dog Mode - pies sam w samochodzie na parkingu? Tesle będą mieć specjalny "psi tryb"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • remo29

  Oceniono 5 razy 5

  Teraz Tofik będzie mógł spokojnie pana po imieninach u szwagra do chałupy zawieźć.

 • illuminateur

  Oceniono 4 razy 0

  Myślę, że taki tryb nie powstrzyma wielbicieli wybijania szyb niby to pod hasłem ratowania pieska...

 • Gość: matt

  Oceniono 5 razy -3

  niby dobry pomysł, ale w wielu miejscach jest ZAKAZ używania klimatyzacji na 'postojach' - co prawda pomysł dotyczył samochodów na 'paliwo płynne', ale skoro jest...?

 • fakej

  Oceniono 9 razy -3

  Jeżeli ktoś rozwalił szybę samochodu w którym był zamknięty pies przy działającej klimie to powinien zapłacić za szybę, wysprzątanie samochodu z odłamków szkła, przestój samochodu i wszystkie niedogodności jakie spotkały jego właściciela w związku ze zmianą planów życiowych spowodowanych tą sytuacją.

 • fakej

  Oceniono 16 razy -6

  "pokładowy ekran wyświetlałby widoczny napis w stylu "wszystko ze mną w porządku, mój właściciel zaraz wróci".

  "Zaraz wracam" to jedno z najczęściej powtarzanych kłamstw. Tak samo jak ustawy, które kogoś zobowiązują do czegoś "jak najszybiej" albo "niezwłocznie". Albo jest napis do której konkretnie godziny właściciel zamierza wrócić albo taki napis nie ma żadnego sensu.

  "wszystko ze mną w porządku" to też potencjalne kłamstwo. Skąd wiadomo, że pies nie ma tasiemca albo nie cierpi na padaczkę.

  Ogólenie treść napisu z dupy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX