Pies sam w samochodzie na parkingu? Tesle będą mieć specjalny "psi tryb"

Filip Trusz
Elon Musk znany jest z tego, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Jakiś czas temu jeden z kierowców Tesli poprosił go o tzw. Dog Mode, specjalny tryb, który informowałby, że z pozostawionym psem na parkingu jest wszystko w porządku.

Dog Mode w samochodach Tesli zostanie wprowadzony już w przyszłym tygodniu za sprawą aktualizacji pokładowego systemu multimedialnego. Elon Musk, wciąż najważniejsza osoba w Tesli Motors (mimo że oficjalnie nie jest już prezesem), zapowiedział nowy tryb na Twitterze.

Dog Mode w Teslach

O co chodzi w "psim trybie"? To ukłon w stronę wszystkich posiadaczy czworonogów, którzy czasem muszą zostawić psa w samochodzie.

Jakiś czas temu jeden z właścicieli Tesli spytał Elona Muska, czy jest możliwość wprowadzenia do samochodów z Kalifornii tzw. Dog Mode. To specjalny tryb, w którym Tesla miałaby uruchomioną klimatyzację, nastrojową muzykę, a pokładowy ekran wyświetlałby widoczny napis w stylu "wszystko ze mną w porządku, mój właściciel zaraz wróci".

Sentry Mode - kolejna nowość

Drugą nowością będzie Sentry Mode. Również wprowadzony na życzenie klientów na Twitterze. Tesle wyposażone są w kamery 360, które monitorują całe otoczenie pojazdu. To bardzo przydatne rozwiązanie przy parkowaniu i manewrach w ciasnych uliczkach. Dzięki Sentry Mode kamery będą mogły działać także po wyłączeniu samochodu i nagrywać co się dzieje wokół.

Byłby to bat na wandali, złodziei i kierowców, którzy uciekną z miejsca zdarzenia po zarysowaniu auta przy parkowaniu. Prośba o Sentry Mode pojawiła się na Twitterze, gdy ktoś wybił jednemu z właścicieli Tesli szybę na parkingu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.