Dacia Duster doczeka się wersji pickup

Filip Trusz
Dacia Duster, lubiany budżetowy SUV, przemieni się niedługo w budżetowego pickupa. Ma to być jeden z najtańszych wołów roboczych na rynku. Dacia Duster pickup będzie kierowana głównie do przedsiębiorców.

Dacia Duster już niedługo stanie się pickupem. I nie są to, jak do tej pory, tylko krążące po sieci plotki. Te doniesienia potwierdził sam Hakim Boutehra, dyrektor w rumuńskim oddziale użytkowych pojazdów Renault, w rozmowie z serwisem "0-100". Pickup na bazie drugiej generacji Dacii Duster ma się pojawić w Europie jeszcze w tym roku.

Renault sprzedaje już podobnego pickupa w Ameryce Południowej pod nazwą Renault Duster Oroch. Jednak europejski Duster-pickup ma być zupełnie inną propozycją. Oroch z Brazylii to pickup kierowany do zwykłych kierowców. Można powiedzieć, że to modna, lajfstajlowa propozycja. Dlatego do zdjęć pozuje zwykle z deskami surfingowymi, rowerami i najczęściej na plaży.

Dacia Duster pickup dla Europejczyków ma być typowo użytkowym małym pickupem. Jej przeznaczeniem będzie ciężka praca.

Renault Duster OrochRenault Duster Oroch fot. Renault

Renault Duster OrochRenault Duster Oroch fot. Renault

Dacia przy nowym modelu współpracuje z Romturingia. To ekipa, która już eksperymentowała z Dusterem-pickupem. W 2014 r. wypuścili nawet limitowaną do 500 sztuk wersję pierwszej generacji. W zeszłym roku na targach samochodów użytkowych w Hanowerze pokazano koncept pickupa na bazie aktualnego Dustera.

Poniżej zdjęcie projektu z oficjalnej strony (źródło):

Dacia Duster pickupDacia Duster pickup fot. http://www.romturingia.ro

Szczegóły techniczne to na razie sfera spekulacji i domysłów. Standardem będzie zapewne napęd na przód, ale w opcjach nie zabraknie napędu 4x4, za który Duster jest bardzo chwalony. Jednostki napędowe? 1.5 dCi po wysokoprężnej stronie mocy i 1.3 TCe po benzynowej.

Znając Dacię, pickup na bazie Dustera będzie najtańszym pickupem na rynku.

Dacia Duster 2017Dacia Duster 2017 fot. Dacia

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.