Nadchodzą duże inwestycje motoryzacyjne. Wielkie koncerny stawiają na Polskę

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wiele koncernów motoryzacyjnych inwestuje ogromne pieniądze w naszym kraju. W Polsce jest sporo fabryk wiodących zagranicznych producentów, a ostatnie tygodnie przyniosły kolejne inwestycje.

Tajwańska fabryka w Zabrzu

Pod koniec ubiegłego roku rozstrzygnięto przetargi na zakup działek w zabrzańskiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dwa z nich dotyczą sektora motoryzacyjnego, które wygrała firma Iron Force z Tajwanu. Spółka zajmuje się produkcją nadmuchiwaczy poduszek powietrznych i podzespołów pasów bezpieczeństwa. W nowej fabryce ma powstać ponad 100 miejsc pracy.

Mercedes-Benz buduje fabrykę baterii w Jaworze

Elektromobilność stale się rozwija, a marki inwestują w elektryfikację swoich samochodów. Firma Mercedes-Benz zbuduje własną fabrykę baterii, która powstanie w Jaworze na Dolnym Śląsku.

Korea Electric Terminal inwestuje w Zabrzu

Koreańska firma Korea Electric Terminal zbuduje w Zabrzu fabrykę części do samochodów elektrycznych. Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Janusz Michałek, przekazał prezydent Zabrza Małgorzacie Mańce-Szulik decyzję o wsparciu udzielonemu inwestorowi. Przedstawiciele firmy deklarują, że zainwestują w Zabrzu 90 milionów złotych i stworzą 250 miejsc pracy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.