Skoda Kamiq - tak będzie wyglądało wnętrze nowego crossovera Skody

Skoda Kamiq zadebiutuje oficjalnie na początku marca podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Czesi podgrzewają atmosferę i dzielą się z nami kolejnymi informacjami. Teraz zobaczyliśmy wnętrze Skody Kamiq.

Skoda Kamiq ma przed nami coraz mniej tajemnic. Wiemy już, że mały crossover zostanie zbudowany na platformie MQB A0, a więc będzie konstrukcyjnym bliźniakiem Volkswagena T-Crossa oraz Seata Arony. Z rozstawem osi 2651 mm będzie jednym z najbardziej przestronnych crossoverów w klasie, co odczują zwłaszcza pasażerowie, siedzący z tyłu. Dla porównania, rozstaw osi Kamiqa będzie większy od Arony o 85 mm i o 91 mm od T-Crossa.

Imponujący będzie także bagażnik, który pomieści aż 400 l. Po złożeniu tylnych foteli przestrzeń bagażowa wzrośnie do 1395 l.

Skoda Kamiq (szkic)Skoda Kamiq (szkic) fot. Skoda

Skoda ujawniła także trzy zdjęcia wnętrza swojego najmniejsze crossovera. Kabina Skody Kamiq inspirowana jest koncepcyjną Skodą Vision RS, a z produkcyjnych modeli bardzo przypomina niedawno zaprezentowaną Scalę. Ekran dotykowy ekranu jest elegancko wkomponowany w deskę rozdzielczą. Widzimy także nowy panel obsługi klimatyzacji, asystenta parkowania, wybór trybu jazdy, przestronną półkę na telefon (prawdopodobnie z indukcyjnym ładowaniem) oraz wygodnie umieszczone dwa wyjścia USB.

Przed oczami kierowcy umieszczono tzw. wirtualne zegary, które będą wyświetlane na 10,25-calowym ekranie. Skoda Kamiq ma zaoferować naprawdę bogate wyposażenie - jak przykład możemy podać nastrojowe oświetlenie wnętrza w trzech kolorach. W tak małych autach to wciąż rzadkość.

Skoda KamiqSkoda Kamiq fot. Skoda

Skoda Kamiq oficjalnie zadebiutuje już 5 marca podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.