Range Rover Velar SVAutobiography Dynamic - z potężną V-ósemką pod maską

Filip Trusz
Range Rover Velar doczekał się wersji przygotowanej przez Special Vehicle Operations. Velar SVAutobiography Dynamic będzie się rozpędzał do 100 km/h w 4,3 sekundy i osiągnie 274 km/h prędkości maksymalnej.

Range Rover Velar SVAutobiography Dynamic otrzymał od dywizji SVO potężny, pięciolitrowy, doładowany silnik V8. Kierowca ma pod pedałem gazu aż 550 KM i 780 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To jednak nie tylko mocny silnik, ale także wydajniejsze hamulce, dostosowane zawieszenie oraz przeprojektowany układ kierowniczy.

SVO podkreśla jednak, że Velar wciąż pozostanie komfortowym SUV-em, który nie będzie się bał zjechania na bezdroża. Wersja SVAutobiography Dynamic ma być czymś na kształt "cywilizowanego" Velara SVR i łączyć w sobie sportową jazdę, komfort i zdolności terenowe. Mimo kompromisowego charakteru i tak będzie imponować osiągami - 4,3 do 100 km/h i 274 km/h.

Range Rover Velar SVAutobiography DynamicRange Rover Velar SVAutobiography Dynamic fot. JLR

Standardowo Range Rover Velar SVAutobiography Dynamic otrzymał 21-calowe felgi, a w opcjach znajdziemy jeszcze, 22-calowe obręcze kół. Specjalna edycja nie mogła się obejść bez pakietu stylistycznych dodatków, dzięki którym będzie się odróżniać od innych Velarów. To m.in. lekko przeprojektowany przód z większymi wlotami powietrza, nowy grill czy przemodelowany tył z czterema końcówkami wydechu.

W kabinie znajdziemy wyposażenie z najwyższej półki i wszystko, co w Velarze najlepsze.

Nie znamy jeszcze polskich cen Range Rovera Velara SVAutobiography Dynamic. W Zjednoczonym Królestwie został wyceniony na 86 120 funtów, co daje ok. 420 tysięcy złotych.

Range Rover Velar SVAutobiography DynamicRange Rover Velar SVAutobiography Dynamic fot. JLR

Range Rover Velar SVAutobiography DynamicRange Rover Velar SVAutobiography Dynamic fot. JLR

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.