Nowy SUV Mazdy zadebiutuje w Genewie

Filip Trusz
Mazda zapowiedziała właśnie premierę swojego nowego SUV-a podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Pokazano już pierwsze zdjęcie (a raczej teaser) nowego modelu, a my nie możemy być pewni, co dokładnie widzimy.

Jaki model kryje się w ciemnościach na pierwszym zdjęciu-teaserze pozostaje na razie zagadką. Wiele osób podejrzewa, że to nowa Mazda CX-3. Jednak zaprezentowanie w Genewie nowej CX-3 byłoby sporym zaskoczeniem, bo bardzo niedawno Mazda przeprowadziła facelifting małego crossovera.

Drugim tropem jest europejska wersja Mazdy CX-4. Co to za model? Ciepło przyjęty przez rynek chiński mały crossover coupe. W momencie prezentacji tego samochodu, Mazda zarzekała się, że to samochód z przeznaczeniem tylko na Chiny, ale od tego czasu minęły już prawie 3 lata. Możliwe, że Japończycy zmienili zdanie.

Mazda CX-4Mazda CX-4 fot. Mazda

Wykluczamy raczej na pewno nowe wcielenie Mazdy CX-5, bo tę premierę zaplanowano na późniejszy termin.

Czy wiemy już coś o tajemniczym crossoverze? Jedną z jednostek w ofercie ma być silnik Skyactiv-X, a stylistycznie model będzie utrzymany w myśl filozofii KODO. Podobnie, jak nowa Mazda 3, crossover będzie reprezentantem nowej, bardziej dojrzałej interpretacji tego stylu projektowania.

Mazda 3 (2019)Mazda 3 (2019) fot. Mazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.