Brexit - Nissan nie będzie produkował X-Traila w Wielkiej Brytanii

Angielskie media nie mają wątpliwości - decyzja o wycofaniu się z pomysłu produkcji X-Traila podyktowana jest przez brexit. Możemy się spodziewać takich informacji coraz częściej.

Nissan planował potężną inwestycję w swoją fabrykę w Sunderlandzie. Spółka Nissan Motor Manufacturing UK produkuje w tych zakładach już trzy modele: bestsellerowego Qashqaia, małego Juke'a oraz elektrycznego Leafa. Miał do nich dołączyć czwarty samochód, Nissan X-Trail. Władze Zjednoczonego Królestwa przyznały nawet Japończykom dofinansowanie na rozbudowę fabryki w Sunderlandzie w wysokości 61 milionów funtów (z czego Nissan dostał już 2,6 mln).

Nissan ogłosił jednak, że wycofuje się z pomysłu produkcji X-Traila w Sunderlandzie. Zakłady dalej mają zajmować się mniejszymi crossoverami marki oraz Leafem. Dodatkowo, angielska fabryka będzie się zajmować rozwojem nowych technologii i napędów. Żeby otrzymać dofinansowanie na te inwestycje Nissan będzie musiał jeszcze raz złożyć wniosek.

W oficjalnych komunikatach tego nie podano, ale brytyjskie media nie mają wątpliwości, że decyzja Nissana podyktowana jest brexitem. Nie można także zapominać o spadającym zainteresowaniu na silniki Diesla, które odgrywają ważną rolę w gamie X-Traila.

Źródło: automotivesuppliers.pl

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.